61. PLEBISCYT SPORTOWY. Poznaj zdobywców wszystkich nagród od kibiców i kapituły! [RETRANSMISJA ONLINE]

DM

Wideo

Zobacz galerię (3 zdjęcia)
W sobotę, podczas wirtualnej gali online, poznaliśmy wszystkich laureatów 61. Plebiscytu Sportowego Nowin. Transmisja tego wydarzenia była dostępna tylko u nas! Możesz obejrzeć retransmisję.

Kibice wybrali najpopularniejszych w sześciu kategoriach. Ten plebiscyt był prowadzony w dwóch etapach, bo najpierw wybierano najpopularniejszych z każdego w sumie 25. miast i powiatów. Wszyscy triumfatorzy rywalizowali później w finale wojewódzkim. Walka trwała do ostatnich sekund, a triumfatorzy - poza sławą i statuetkami - sięgnęli po atrakcyjne nagrody finansowe; 2000 złotych za zdobycie 1. miejsca oraz 1500 złotych i 1000 złotych za zdobycie odpowiednio miejsca 2. i 3.

Kilka dni temu swoje głosowanie zakończyła także kapituła plebiscytu. Wybraliśmy 10 Najlepszych Sportowców 2020 roku, Trenera i Odkrycie Roku oraz - spośród laureatów plebiscytów z ostatniego dziesięciolecia - trójkę Najlepszych Sportowców i Trenera Dekady.

Wyniki głosowania kapituły ujawniliśmy dopiero w sobotę, podczas multimedialnej gali Plebiscytu Sportowego, która była emitowana w serwisie internetowym nowiny24.pl oraz na redakcyjnym Facebooku. Gala, którą poprowadził dziennikarz radiowy Rafał Szymczyk, rozpoczęła się w sobotę, 6 lutego na godzinę 20.

Oto wyniki 61. plebiscytu:

Najlepsi sportowcy, trener i talenty 2020 roku oraz najlepsi...

Transmisję realizowała dla nas „Smartside Multimedia”. Natomiast efektowne statuetki firmy „Abarton” otrzymają zwycięzcy głosowań kapituły oraz wojewódzkiego kibiców. Rok temu, przy okazji jubileuszowego plebiscytu, bardzo podobały się naszym laureatom.

Efektowne statuetki firmy „Abarton” czekają na laureatów.
Efektowne statuetki firmy „Abarton” czekają na laureatów. fot. Łukasz Solski

W ponad 60-letniej historii plebiscytu było to pierwsze takie zdalne rozdanie nagród. Po gali w wirtualnym studio gościliśmy naszych zwycięzców.

Natomiast w specjalnym 20-stronicowym dodatku do poniedziałkowych Nowin podsumowanie 61. plebiscytu.

Wojewódzkich laureatów najpopularniejszych w 61. edycji Plebiscytu Sportowego Nowin poznaliśmy wcześniej. Zwycięzcy z każdego w sumie 25. miast i powiatów walczyli do ostatnich sekund finału wojewódzkiego. W środę, 20 stycznia o godz. 20 poznaliśmy ostatecznie triumfatorów w sześciu kategoriach, którzy na dodatek sięgnęli po atrakcyjne nagrody finansowe.

W tym wyjątkowym roku, w którym pandemia tak bardzo wypłynęła na nasze życie, plebiscyt dotyczy nie tylko mijającego roku, lecz ostatniego dziesięciolecia. Głosami Czytelników przyznano prestiżowe tytuły Najpopularniejszych - Sportowca Dekady (osobno wśród kobiet i mężczyzn), Trenera Dekady i Drużyny Dekady. Nagrodzimy także działaczy i sportowe talenty z regionu. Niezależnie od głosowania kibiców swoje nagrody przyzna kapituła.

POZNAJ WYNIKI NAJ...
w wojewódzkim finale
Sportowiec Dekady - Mężczyźni
Sportowiec Dekady - Kobiety
Trener Dekady
Drużyna Dekady
Sportowy Talent Roku
Działacz Sportowy Dekady
SPRAWDŹ WYNIKI
w pierwszym etapie głosowania
Sportowiec Dekady - Kobiety
Sportowiec Dekady - Mężczyźni
Trener Dekady
Drużyna Dekady
Sportowy Talent Roku

Plebiscyt Sportowy "Gazety Codziennej Nowiny" na Najlepszych i Najpopularniejszych Sportowców Podkarpacia to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking sportowy w naszym regionie. W tym roku nagrody dla najpopularniejszych sportowców, trenerów i drużyny zostaną przyznane już po raz 61.

Od kilku lat plebiscyt jest prowadzony w szerokiej formule, w której głosami naszych Czytelników nagradzani są nie tylko zawodnicy, lecz także trenerzy, drużyny i ludzie sportu wszystkich dyscyplin i wszystkich szczebli.

Wyjątkowa edycja plebiscytu

Jednak tegoroczna edycja akcji jest wyjątkowa. Pandemia koronawirusa zmieniła wszystkie dziedziny życia - także sport. Wydarzenia sportowe, zarówno mniejsze, gminne i powiatowe, jak i te największe na świecie jak Igrzyska Olimpijskie w Tokio, zostały odwołane, a w zawodach, które się odbyły, nie mogli wziąć udziału kibice. Ograniczenia związane z pandemią zmieniły terminarze rozgrywek, a wielu zawodnikom i ludziom sportu nie udało się uniknąć zachorowania.

Biorąc pod uwagę te wyjątkowe okoliczności postanowiliśmy, że w tym roku środowisko sportowe naszego regionu zostanie docenione w dłuższej perspektywie ostatniego dziesięciolecia.

Sześć kategorii i dwa etapy

Głosami naszych Czytelników przyznano tytuły najpopularniejszego Sportowca Dekady (osobno wśród kobiet i mężczyzn), Trenera Dekady i Drużyny Dekady. Nagrodzimy także menedżerów sportu, organizatorów i animatorów życia sportowego, przyznając głosami Czytelników tytuł Działacza Sportowego Dekady.

Podobnie jak w poprzednich edycjach plebiscytu tak i w tym roku zaprezentujemy też młodych sportowców, którzy są na początku swojej kariery. W tym przypadku tytuł Sportowy Talent nie będzie oczywiście dotyczyć dekady.

Kandydatów do wyróżnień nominowali dziennikarze z działu sportowego "Nowin", kluby i związki sportowe oraz nasi Czytelnicy.

Głosowanie zostało przeprowadzone w dwóch etapach. Najpierw laureaci w każdej kategorii zostali wybrani osobno w miastach i powiatach naszego województwa. Zwycięzcy awansowali do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte od początku głosowania. Spośród nich wybrano zdobywców głównych tytułów i nagród w kategoriach Sportowcy Dekady, Trener Dekady i Drużyny Dekady, a także Sportowy Talent Roku. W kategorii Działacz Sportowy Dekady głosowanie było prowadzone w jednym, wojewódzkim etapie.

Sportowców
nagrodzi także kapituła

Niezależnie od wyboru najpopularniejszych sportowców w głosowaniu Czytelników, Kapituła Plebiscytu pod przewodnictwem redaktora naczelnego Nowin, Stanisława Sowy najpierw nominowała najlepszych Sportowców, Trenerów i Odkrycia do tytułu Najlepszego Sportowca Roku 2020, a następnie spośród nich wybrała zdobywców tego tytułu. W tym roku również, spośród laureatów plebiscytów z ostatniej dekady, Kapituła wybierała Sportowców i Trenera dziesięciolecia.

Nominacje kapituły:

Zwycięzcy głosowania kapituły 61. plebiscytu

Najlepsi sportowcy, trener i talenty 2020 roku oraz najlepsi...

Nagrody dla laureatów

Zwycięzcy w każdej kategorii plebiscytu z każdego miasta i powiatu otrzymają:

  • dyplom gratulacyjny potwierdzający zdobycie tytułu Sportowca Dekady - Kobiety, Sportowca Dekady - Mężczyźni, Trenera Dekady, Drużyny Dekady lub Sportowego Talentu Roku w mieście lub powiecie
  • medal Plebiscytu Sportowego
  • awans do wojewódzkiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

W wojewódzkim finale na zwycięzców czekają nagrody finansowe w wysokości 2000 złotych za zdobycie pierwszego miejsca oraz 1500 złotych i 1000 złotych za zdobycie odpowiednio miejsca drugiego i trzeciego.

Ważne terminy

  • Głosowanie w pierwszym, miejskim i powiatowym etapie plebiscytu rozpoczęło się w poniedziałek, 14 grudnia i trwało do piątku, 8 stycznia 2021, do godz. 20:00.
  • Zgłoszenia kandydatów do nagród przyjmowano do piątku, 18 grudnia.
  • Zwycięzcy w każdej kategorii, z każdego miasta i powiatu awansowali do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte w pierwszym etapie głosowania.
  • W poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. o godz. 12:00 rozpoczęło się głosowanie w finale wojewódzkim.
  • W środę, 13 stycznia 2021 r. wszyscy finaliści zostali zaprezentowani na łamach gazety.
  • Finałowe głosowanie trwało do środy, 20 stycznia, do godz. 20:00
  • Wirtualna gala 61. plebiscytu odbyła się w sobotę, 6 lutego, o godz. 20:00

_____________________

Informacji o akcji udziela:
Patrycja Kondziałka
tel. 502 499 808
(pn-pt w godz. 9-15)

Regulamin akcji

_____________________

PARTNERZY AKCJI

Podkarpackie Przestrzeń Otwarta
Rzeszów - Stolica Innowacji
Lotto
61. PLEBISCYT SPORTOWY. Poznaj zdobywców wszystkich nagród od kibiców i kapituły! [RETRANSMISJA ONLINE]