62 nowe zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Więcej tylko na Śląsku i Mazowszu [RAPORT, 13.07]

OPRAC.:
Grzegorz Król
Grzegorz Król
Przemyslaw Swiderski
W poniedziałek na Podkarpaciu potwierdzono 62 nowe zakażenia koronawirusem. To, po niedzieli, kolejny rekordowy dzień. Wczoraj w regionie było 46 nowych przypadków.

299 zakażeń w Polsce, Podkarpacie na trzecim miejscu

W kraju ostatniej doby wykryto w sumie 299 nowych przypadków koronawirusa. Więcej zakażeń niż u nas, jest tylko w województwach mazowieckim (72) i śląskim (65). Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś też o 5 ofiarach śmiertelnych.

Nowe przypadki koronawirusa w Polsce dotyczą województw:

  • mazowieckiego (72),
  • śląskiego (65),
  • podkarpackiego (62),
  • małopolskiego (38),
  • wielkopolskiego (20),
  • łódzkiego (18),
  • lubelskiego (8),
  • lubuskiego (5),
  • świętokrzyskiego (3),
  • warmińsko-mazurskiego (2),
  • zachodniopomorskiego (2),
  • pomorskiego (2),
  • dolnośląskiego (1),
  • opolskiego (1).

- Z przykrością informujemy o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 62-K Tychy, 71-M, 77-M Racibórz, 70-M Starachowice, 70-K Grójec. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące

- czytamy w komunikacie.

Podkarpacie z kolejnym rekordem. Najwięcej zakażeń w powiecie jarosławskim

Na Podkarpaciu niestety padł kolejny rekord zakażeń. Ostatniej doby w województwie potwierdzono 62 nowe przypadki koronawirusa. Są to:

  • 33 osoby z powiatu jarosławskiego, w tym trzynastu mężczyzn i dwadzieścia kobiet (wszystkie osoby w sile wieku)
  • 7 osób z powiatu przeworskiego, w tym pięciu mężczyzn i dwie kobiety
  • 7 osób z powiatu mieleckiego, w tym cztery kobiety i trzech mężczyzn
  • 4 osoby z powiatu lubaczowskiego, w tym trzech mężczyzn i kobieta
  • 4 osoby z Przemyśla, w tym trzech mężczyzn i kobieta
  • 4 osoby z powiatu przemyskiego, w tym trzech mężczyzn i kobieta
  • 2 kobiety z powiatu łańcuckiego
  • kobieta z powiatu niżańskiego

Liczba osób zakażonych na Podkarpaciu wzrosła dziś do 958, 55 z nich zmarło. Na terenie województwa pod nadzorem pozostaje 21 osób, 2416 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji przebywają 323 osoby. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 100 osób

- informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie.

W regionie od początku pandemii wyzdrowiało 480 osób. W ciągu ostatniej doby to 8 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 3 osoby z powiatu przemyskiego oraz mieszkaniec powiatu przeworskiego.

Do tej pory najwięcej przypadków koronawirusa w województwie podkarpackim zanotowano w powiecie jarosławskim. Zachorowało tu już 359 osób. Drugi pod względem zachorowań jest powiat przemyski, gdzie potwierdzono 72 zakażenia, a trzeci - powiat tarnobrzeski z 59 przypadkami koronawirusa.

Koronawirus na Podkarpaciu. Najnowsze dane - poniedziałek, 13 lipca 2020.
Koronawirus na Podkarpaciu. Najnowsze dane - poniedziałek, 13 lipca 2020. Sanepid w Rzeszowie

Koronawirus. Znamy nowe objawy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie