A Stalowa Wola. Coraz bliżej końca rundy jesiennej, a w grupie 2. na czele tabeli jest naprawdę ciasno

Arko
archiwum
Do końca rundy jesiennej zostały dwie kolejki. W grupie 2. obecnie pozycję lidera zajmuje ekipa z Zarzecza. W czołówce jest jednak tłoczno, pierwsze miejsce od piątego dzieli zaledwie 4 punkty.

Grupa 1

Niesamowite emocje w meczu drużyn aspirujących do awansu!
Bardzo zacięty przebieg miało spotkanie w Rzeczycy Długiej. W 90 minucie Mateusz Plęs zdobył trzeciego gola dla Czarnych. Jednak Wichry nie skapitulowały. W doliczonym czasie gry najpierw Mateusz Stanek, a chwilę potem Krystian Sikora nie pozwolili wywieźć rywalom trzech punktów.

W drużynie z Woli Rzeczyckiej przy każdej z bramek swój udział miał Kamil Temporale - przy pierwszej bramce asystował, a kolejne trzy zdobył!

- Rywale grali „obronę Częstochowy”, dlatego było nam ciężko się przebić pod ich bramkę, ale Mateusz Kurkiewicz egzekwując zasłużony rzut karny dał nam zwycięstwo – podsumował mecz Grzegorz Ścipień – kierownik Jezioraka.

W derbach Tarnobrzega lepsi okazali się piłkarze Wielowsi. W 56 minucie Piotr Szczytyński - bramkarz Mokrzyszowa za kopnięcie przeciwnika bez piłki został ukarany czerwoną kartką. – Rywale mimo gry w osłabieniu pokazali charakter – podsumował derbowy pojedynek – Wojciech Mrozik – trener OKS-u Wielowieś.

W 18 minucie z rzutu karnego Marek Kulczycki – piłkarz Wspólnoty trafił w słupek.

Po trzech tygodniach nieobecności nareszcie do składu drużyny z Żupawy powrócił jej najlepszy strzelec – Zbigniew Kozieł i znacząco przyczynił się do wygranej.

Piękną bramkę z rzutu wolnego z ponad trzydziestu metrów zdobył Paweł Skoczyński z Sanny. – Szkoda, że nie miałem kamery – skwitował wyczyn swojego zawodnika – Andrzej Koch – prezes drużyny z Zaklikowa.

LZS Wola Rzeczycka - San Wrzawy 4:3 (2:0)

Bramki: Temporale 34, 54, 63, Sioda 24 – M. Fietko 61, 90+3-karny, Ł. Lasota 76.

Wola Rzeczycka: S. Pamuła – D. Pamuła ż, Nieradka (43 Tur), Ł. Chamot, M. Chamot, Sioda, Granowicz ż (85 Wojtala), M. Stańkowski, P. Stańkowski (75 Kuziora), K. Stańkowski, Temporale. Trenerzy: Ernest Jaskowski i Grzegorz Lenart.

Wrzawy: Złotek – Prarat, Idec, Kawęcki, Łabuda, Żak ż, Filipiak, M. Fietko, Lasota, Woźniak ż, Drozd. Trener Marcin Pietrucha.

Sędziował M. Kostyra (Stalowa Wola). Widzów 250.

POZOSTAŁE WYNIKI:

Jeziorak Chwałowice - Unia Skowierzyn 1:0 (0:0) Mateusz Kurkiewicz 76-karny;

KS Żupawa - UKS Wspólnota Serbinów 4:2 (3:1) Kozieł 9, 36, Brzeski 33, 76 - M. Farian 25, M. Zasuwa 90+3;

LZS Krzątka - LZS Żabno 0:1 (0:1) Kaczor 40-karny; LZS Rzeczyca Długa Wichry - KS Czarni Lipa 3:3 (0:0) W. Dziura 55, M. Stanek 90+1, K. Sikora 90+3 – Plęs 51, 68, 90;

OKS Wielowieś – OKS Mokrzyszów 4:1 (2:0) Stachowicz 15, 32, Kuciński 79, 85 – P. Bałata 70;

Sanna Zaklików - Wisan Skopanie 2:1 (1:0) P. Skoczyński 26-rzut wolny, A. Kozłowski 82-głową - Smykla 80;

Strzelec Dąbrowica - KS Lasowiak Wola Baranowska 2:5 (1:3) Polek 44, Obara 58 - M. Kulczycki 25, 49-karny, W. Lis 9, M. Lis 41, T. Jarosz 57.

Zweryfikowany wynik: Jeziorak Chwałowice - OKS Mokrzyszów 3:0 (wo)

Grupa 2

Do końca rundy jesiennej zostały dwie kolejki, obecnie pozycję lidera zajmuje ekipa z Zarzecza. W czołówce jest jednak tłoczno, pierwsze miejsce od piątego dzieli zaledwie 4 punkty. W końcówce będzie więc ciekawie, każda drużyna chce wykręcić jak najlepszy wynik. W tej kolejce pokazała to Victoria Giedlarowa, która ograła Zarzecze 2:1 po golach Patryka Baja, mimo że do przerwy przegrywała 0:1.

Jarocin - San Kłyżów 1:1 (1:1)

Bramki: Łukasz Socha 7 - Piotr Pięta 12.

Jarocin: Oczkowski, Fabianowski, Tarka, Szczębara (88 Golec), Pławiak, Pliszka (60 Mika), Mila, Dyba, Drabik, Dominik Cichoń (85 Lebioda), Socha.

Kłyżów: P. Siek (65 N. Siek), J. Siek, Piotrowski, D. Pięta (61 Sulaimen), P. Pięta, Madej (74 M. Siek), Kutyła, Kata, Drąg, Daniel Cichoń, Bąk.

Sędzia: P. Samołyk. Widzów: 120.

Azalia Wola Zarczycka - Staromieszczanka Stare Miasto 6:2 (4:0) G. Sobota 8, 70-karny, samobój 17, A. Sobota 34, 46, M. Florek 45 - Marcin "Kaju" Baj 63, M. Mitrowski 87;

Sparta Jeżowe - Sokół Hucisko 0:1 (0:1) P. Stępień 27;

Retman Ulanów - Azalia Brzóza Królewska 2:0 (2:0) J. Wołoszyn 2, Oleh Baraniak 32;

Podlesianka Podlesie - Rotunda Krzeszów 3:1 (3:1) Surdyka 2, Dominik Story 8, Sudoł 25 - Szast 41-karny;

Victoria Giedlarowa - Zarzecze 2:1 (0:1) Patryk Baj 83, 88 - Erdzik 30;

Łęg Stany - Sarzyna 1:3 (0:3) A. Figura 65 - Ł. Zebzda, , D. Fornal, M. Żuraw;

Dolina-Tanew Wólka Tanewska - Czarni Sójkowa 1:1 (0:0) dla gości: Ryś 72.