Adam Małysz czwarty w Lillehammer

Przemysław Markocki
Adam Małysz znowu skacze daleko.
Adam Małysz znowu skacze daleko. MAREK DYBAŚ
Adam Małysz zajął czwarte miejsce podczas zawodów Pucharu Świata w norweskim Lillehammer. Zwyciężył Fin Harri Olli przed Rosjaninem Dimitrim Wasiljewem. Trzecie miejsce zajął Austriak Gregor Schlierenzauer.

Polski zawodnik kolejny raz udowodnił, że jest w znakomitej formie. Po świetnym występie przed paroma dniami w Kuopio i pierwszym w tym sezonie miejscu na podium, plasował się na czwartej pozycji w zawodach w Lillehammer.

W I serii Małysz oddał skok na 135 metrów i przed długi czas był liderem. Jedynym, który skoczył lepiej był Wasiljew (137 m).

Trzecie miejsce zajmował Olli, który zaliczył 135,5 m, ale miał gorsze noty za styl.

Słabo wypadła reszta Polaków, co poniekąd można tłumaczyć kiepskimi warunkami atmosferycznymi. Stefan Hula zajął 38. miejsce (110,5 m), a Kamil Stoch był 42. (106,5 m) - obaj oczywiście nie zakwalifikowali się do serii finałowej.

W II serii znakomite skoki oddawali Schlierenzauer (138 m), a także Martin Koch (137 m) i Niemiec Martin Schmitt (136,5 m).

Wszystkich przebił jednak Olli, który z wynikiem 142 m (tylko o metra bliżej od rekordu skoczni) nie dał rywalom najmniejszych szans.

Trochę słabszy skok oddał Małysz (131,5 m), który ostatecznie przegrał podium o zaledwie pół punktu. Drugie miejsce zajął Wasiljew (133 m).