Adam Małysz trzeci w Lillehammer!

Przemysław Markocki
Małysz po raz pierwszy w tym sezonie stanął na podium.
Małysz po raz pierwszy w tym sezonie stanął na podium. MAREK DYBAŚ
Znakomicie spisał się Adam Małysz podczas zakończonego przed chwilą indywidualnego konkursu Pucharu Świata w norweskim Lillehammer. "Orzeł z Wisły" zajął trzecie miejsce i tym samym po raz pierwszy w tym sezonie wywalczył miejsce na podium.

Dzisiejszy dzień był niezwykle udany dla reprezentantów Polski, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony.

W pierwszym indywidualnym konkursie na skoczni Lysgaardsbakken w Lillehammer wystąpiła piątka Polaków z czego aż czterem udało się awansować do serii finałowej.

Najlepiej spisał się oczywiście Adam Małysz, który z wynikiem 127,5 metra po I serii był czwarty. Świetnie spisał się także Kamil Stoch, który lądując na 123 metrze zapewnił sobie dobre 11. miejsce.

Do najlepszej trzydziestki awansowali także Krzysztof Miętus (121 m; 23. miejsce) i Marcin Bachleda (117 m; 29. miejsce). Sztuka ta nie udała się niestety Łukaszowi Rutkowskiemu, który był dopiero 41 (114 m). Na półmetku prowadził Austriak Thomas Morgenstern (130 m) przed Słoweńcem Robertem Kranjcem i Finem Harrim Ollim (obaj 129 m).
W II serii znakomicie zaprezentował się Małysz, który z wynikiem 134,5 m (trzecia odległość serii) wywalczył sobie najniższy stopień podium. Triumfował Austriak Gregor Schlierenzauer, który dzięki wynikowi 141 m awansował z szóstej pozycji. Drugie miejsce zajął Morgenstern (134 m), a czwarty był Olli (132,5 m).

Sporą niespodzianką była postawa Norwega Andersa Fannemela, który skacząc aż 135,5 metra awansował z 18. po pierwszej serii, na 10. pozycję.

Stoch zajął ostatecznie 20. pozycję (126,5 m), tuż zanim był Miętus (128 m), a na 27. miejscu plasował się Bachleda (124,5 m).

Kolejne zawody Pucharu Świata w norweskim Lillehammer odbędą się już jutro o godz. 13.45.