AGH uruchamia w Mielcu studia podyplomowe z pedagogiki

Joanna Tarnowska
Czesław Kopacz, nauczyciel przedmiotów technicznych w ZST: -  W Mielcu powstają pierwsze studia podyplomowe z pedagogiki dla inżynierów. Każdy z absolwentów togo kierunku będzie mógł się pochwalić dyplomem AGH.
Czesław Kopacz, nauczyciel przedmiotów technicznych w ZST: - W Mielcu powstają pierwsze studia podyplomowe z pedagogiki dla inżynierów. Każdy z absolwentów togo kierunku będzie mógł się pochwalić dyplomem AGH. Fot. Joanna Tarnowska
Od marca przed inżynierami otwiera się szansa zostania pedagogami. W Mielcu, mieście lotniczym fachowcy są, lecz brakuje osób, które szkoliłyby przyszłą kadrę.

Akademia Górniczo-Hutnicza we współpracy z Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu uruchamia studia podyplomowe z pedagogiki.

Uruchomione od marca studia podyplomowe będą nosiły nazwę "Przygotowanie kadry inżynieryjno-technicznej do wykonywania zawodu nauczyciela przedmiotów zawodowych" i będzie mogło w nich wziąć udział 60 osób.

Większość zajęć będzie obywała się w systemie on-line. Szkoły techniczne w naszym regionie nie mają nauczycieli z odpowiednimi kwalifikacjami. Dzięki studiom w systemie e-learning inżynierowie będą mogli szkolić się na przyszłych pedagogów i wzbogacić kadrę nauczycielską o fachowców z dziedzin technicznych.

Oferta studiów na tym kierunku skierowana jest głównie do osób zatrudnionych na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Euro-Park Mielec" i Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu. Osoby te muszą mieć wykształcenie techniczne.
- Projekt studiów podyplomowych wpisuje się w ramy porozumienia, jakie miasto i powiat i CKPiDN zawarło w tamtym roku w listopadzie z władzami AHG - tłumaczy Zdziaław Nowakowski, dyrektor CKPiDN - Zajęcia e-learning są stosunkowo nowoczesnym sposobem nauczania. Student dostaje e-mailem co jakiś czas partie materiału, sprawdzanie wiedzy odbywa się również drogą elektroniczną, student bierze udział w forach internetowych, pisze prace na dany temat oraz rozwiązuje testy - dodaje.

Dzięki takim studiom inżynierowie oprócz pracy w firmach, będą mogli również prowadzić zajęcia z uczniami w szkołach technicznych.

Więcej informacji na temat studiów podyplomowych znaleźć można na stronie www.it2edu.pl, a także http://www.agh.edu.pl/pl/aktualnosci

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.mublog.cel.agh.edu.pl/it2edu/

Kiedy dostaniesz pieniądze za rozliczenie PIT? To zależy od Ciebie.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 15

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Ok. "To jego praktyczna wiedza ,którą bedzie umiał dostosować do specyfiki zakładu czyni go cennym i pożądanym pracownikiem."
Dobra to jak się do siebie inżynier i podnoszenie kwalifikacji a studia pedagogiczne internetowo - zaoczne ?.

Niekoniecznie mi chodzi o Dyplom = miejsce pracy.

Chodzi mi o zastosowanie danego kierunku wykształecenia. Nie padałem i nie padam na kolana przed literami AGH ani innymi, to ty wciąż powtarzasz AGH AGH!! .

Ja się wciąż pytam o to samo :

O ZASTOSOWANIE tego wykształecenia w mielcu. Może źle mie rozumiesz, ja nie zawężam tego do równania -> świeżo upieczony absolwent = nowe miejsce pracy, ale sie pytam komu sie to przyda? inzynierowi w podnoszeniu kwalifikacji ? Chyba inżynierowi nie bardzo bo on będzie potrzebował raczej wykształecenia technicznego lub przynajmniej zgodnego z obecnym zawodem. Gdzie masz tych ludzi głodnych podnoszenia kwalifikacji jako podagogów ? Wiesz są branże takie że rzeczywiście się po 2 miesiącach nawet wypada z gry takie jak IT, ale pedagogike to raczej nie argumentował tym. No chyba że mamy pedagogów którzy potrzebują pokrycia w papierach na to co robią bo jak dotąd sie nie dorobili wyższego ?

o
onlymielec

Cały czas twoja postawa ogranicza się do konkretu .Konkret w twoim przypadku to adres i miejsce gdzie potencjalny absolwent AGH z dyplomem w ręku składa swoje CV i ma dostać pracę.Otóż zapewniam ciebie że takich konkretów nie ma .Żadna firma szukając wykwalifikowanej kadry nie patrzy na renomę uczelni a na jakość wiedzy kandydata.To jego praktyczna wiedza ,którą bedzie umiał dostosować do specyfiki zakładu czyni go cennym i pożądanym pracownikiem.

Patrząc na sprawę dokładniej to edukacja w przypadku kadry technicznej inaczej niż w przypadku kadry administracyjnej przebiega BEZUSTANNIE.Inżynier który patrzy na swój dyplom a zaprzestaje doskonalenia własnej wiedzy momentalnie traci na wartości.

Ta uczelnia będzie potrzebna nie tylko ludziom którzy chcą się podnosić swoje kwalifikacje czyli też utrzymać swoje miejsca pracy ale będzie jest potrzebna by zmiejszyć te zacofanie jakie Mielec zmarnował przez ostanie 15 lat ,całkowicie zapomionając o szkolnictwie wyższym.

Jeden inżynier generuje 1 miejsce pracy ,według statystyk uogólniając.Ta filia AGH narazie powstaje i to od współpracy miasto- powiat zalezy jak ta filia się rozwinie i w jakim kierunku.Narazie dostaliśmy dobre nasiona od władz zależy co z tego wykiełkuje.

Jeżeli myslisz konkretami dyplom=stanowisko ,to odpowiadam ci wiedza +umiejętności =praca.Dla pozostałych tak jak napisałeś Tesco lub degradacja na szczeblu zawodowym .

N
NieTylkoMielec
W dniu 28.01.2009 o 14:55, onlymielec napisał:

Jak narazie nie widziałem w naszym mieście podobnej akcji dla młodych i zdolnych ludzi.Podaj jakies merytoryczne argumenty bo jak na razie to tylko ciągle podskakujesz i klaskasz z radości powtarzając w kółko plakatowe slogany z uśyciem słów "incjatywa" , "młodzi i zdolni ludzie" "rozwój " "studia", fajna zagrywka PR, ale to nie psychologiczna ściema w wywiadzie dla Korso czy też Nowin przez jakąś "papierkową" pania psycholog z "incjatywą" ale konkretne pytanie :

co będą mieć z tych studiów nasi młodzi i zdolni lokalni młodzi ludzie ?
...studia ....hmm ok ...ale ja pytam o wymierne korzyści ... podaj dwie firmy gdzie przyjmą pedagogów po tych "studiach". Widzisz gdzieś dla nich miejsce? Na wyspiańskiego już sie ciasno robi od ludzi co nigdzie miejsca nie mogą sobie znaleść ... inne miejsca proszę ??
o
onlymielec

Nie będę sie podlizywał ani Chodorowskiemu ani władzy powiatowej.Filia AGH to jedyna naprawdę wartościowa rzecz jaka zrobił Chodorowski i za to mu jestem wdzięczny.Jesli myslisz że należę do jego popleczników to sie z grubsza mylisz.

Jak narazie nie widziałem w naszym mieście podobnej akcji dla młodych i zdolnych ludzi.Chciałbym by Mielec równał do miast jak Tarnów czy Nowy Sącz a to działanie do takich zaliczam i przyklaskuję.

Możesz się nie zgadzać ze mną jednak mimo to nie napiszę ci byś nie czytał mojego posta ,wręcz przeciwnie czytaj może zrozumiesz.

m
misiek
W dniu 27.01.2009 o 15:04, onlymielec napisał:

całe podkarpoacie to cywilizacyjny skansen polski B .tu się zgodze ale nie wciskaj mi kitu o Wielkim oddziale AGH... A jak ci sie nie podoba moje zdanie to go nie czytaj ....Ta filia AGH powstanie i tak pomimo mojej negatywnej oceny. Więc od wyrażania mojego zdania jej nie ubędzie, co ma być i tak będzie. Ale jesli oczekujesz że inni będą też klaskać bo ty też to robisz to jesteś niepoważny... Typowe dla obecnej frakcji rządzącej .... ponabijać ponabijać punktów PR w internecie, zbudować "image" pozytywny i popaść w samouwielbienie, a ci co nie pójdą z nami to wmówmy im że głupi.

Krótko i zwięźle "Ciemny lud to kupi." już było ... i wciąż jest -> wystarczy ładnie sprzedać w internecie i na plakatach.
o
onlymielec

Mielec sie nie zaczyna ani nie kończy na pracownikach z lotniczego .Po drugie kazdy wie że w PZL-u inzynierowie po Politechnice Rzeszwoskiej to po prostu zapchajdziury na wydziałach.Po drugie jak sie komu cos nie podoba nie musi studiować na AGH ,może smiało wybrać Politechnike Rzeszowską ,która corocznie zajmuje ostanie miejsca w rankingach ,i która wielu doktorów i pracowników miała dzieki SB i UB.Zreszta cała ta politechnika powstala by mieć wiekszą kontrole nad inteligencją techniczną ,która była bardzo wazna dla władzy ludowej ,prawda.Jaki poziom tej politechniki taki poziom regionu a całe podkarpoacie to cywilizacyjny skansen polski B .

l
ls

Świetny pomysł ! Zaocznych specjalistów od zarządzania mamy na 20 lat .. teraz pora na pedagogów kształconych internetowo :/ Ale nie ... spokojnie na pewno wszystko będzie na najwyższym poziomie! w końcu całą tą ścieme AGH firmuje sobą . A marka AGH jest jak cudowny lek na wszelkie problemy, wystarczyć stworzyć byle jakie zbiegowisko dorzucić do nazwy literki AGH i już mamy produkt z najwyższej półki. Zapewniam że pracownicy lotniczego o niczym nie marzą jak właśnie o robieniu studiów pedagogicznych nic tak im nie da kopa w przyszłość żadne podwyżki, ambitniejsze zadania, kursy zawodowe ale właśnie studia pedagogiczne. Po co marnować peniądze ma ktoś na jakieś bzdury - samochód czy coś do domu, lepiej wydać kasę na studia pedagogoczne internetowe i dać paru osobom zarobić więcej, żeby mogli zjeść pare lasek kiełbasy więcej miesięcznie. A i pracodawcy jak zobacza literki AGH to zaczną tworzyć miejsca pracy specjalnie dla nich niezaleźnie od potrzeb, w końcu na codzień się nie ma CV od pedagoga z AGH made by internet. Brawo !.

o
ola

Po 1) w Rzeszowie jak już to mamy Uniwersytet Rzeszowski, Politechnikę Rzeszowską, I inne... wszystkie WSIZY, WSAZY, itd... o Uniwesytecie Rzeszowsko - Warszawskim to nie słyszałam
po 2) ;/ tak to już jest jak sie żyje w kółku wzajemnej adoracji ...sami sobie wymyślamy co dobre, sami sobie przyklaskujemy i zachwalamy, a tymczasem zycie toczy się bez zmian. Rzeczywiśie wygląda na to że sens ta inwestycja czy jak to nazwać przede wszystkim będzie miałą korzyść dla ludzi pracujących przy tej filii AGH, reszta skorzysta na tej pedegogice jak i na astronomii...

o
onlymielec

po UW Rzeszowskim ,dobre sobie .

-real
W dniu 23.01.2009 o 14:11, onlymielec napisał:

Aja uważam że to dobry pomysł i chyba najlepszy jakie miasto zrobiło od wielu lat.To czy bedzie zapotrzebowanie na takie studia to nie wątpię ,a wszyscy którzy opisują że AGH jest poniżej poziomu podkarpackich szkół czy tej z Ropczyc .czas pokaże gdzie tamci absolwenci wylądują.Nie wątpię że bezrobocie czeka na tych po tych szkółkach z Ropczyc i tej pseudowyższej uczelni na Kilińskiego.


zależy jak postrzegasz zapotrzebowanie..... jeśli jako chętnych którzy będą chcieli tam studiować po podbudowaniu reklamą i marką AGH to zpewnością nie zabraknie ich.... ale jesli jako popyt wśród pracodawców to ....nie rozśmieszaj mnie ....czas pokaże...heh absolwentki UW rzeszów po przedszkolach robią jako przedszkolanki .... i nic lepszego nie moga znaleść.
To nie nazwa uczelni ani jej reklama decyduje o ilości miejsc pracy .. taki sposób myslenia sprawdza sie tylko na papierze gdzie próbujemy rzeczywistość i życie przedstawić za pomocą cyferek i równań, tam gdzie człowiek jest tylko kolejną "fajeczką" którą trzeba "odfajkować" że załatwiony - natępny prosze .... Gdzie w mieleckim brakuje pedagogów i ile jest tych brakujących miejsc pracy ? Na razie to chyba tylko w tym oddziale AGH ale i to sie niedługo zmieni ... AGH czy nie AGH to nie ma wielkiego znaczenia -> patrz na system nauki i sprawdzania wiedzy ... "dzięki temu " wylądują jeszcze gorzej jak absolwenci naszych lokalnych pseudo studiów (które powstały żeby sobie chyba emerytowani nauczyciele dorobili .... tylko ) pracodawca nie będzie sie podniecał że AGH ...tylko ...popatrzy na system nauki ....sprawdzania wiedzy ...i odpowie "tia .... jak coś to będziemy dzwonić ...." i tyle będzię ....
o
onlymielec

Aja uważam że to dobry pomysł i chyba najlepszy jakie miasto zrobiło od wielu lat.To czy bedzie zapotrzebowanie na takie studia to nie wątpię ,a wszyscy którzy opisują że AGH jest poniżej poziomu podkarpackich szkół czy tej z Ropczyc .czas pokaże gdzie tamci absolwenci wylądują.Nie wątpię że bezrobocie czeka na tych po tych szkółkach z Ropczyc i tej pseudowyższej uczelni na Kilińskiego.

e
ehhh

eh.... absolwenci Politechniki - po automatyce czy inf. nie mogą w Mielcu znaleść dla siebie miejsca bo nie ma zapotrzebowania na takich, a mamy wierzyć że pedagogów potrzebują ... no chyba że jak ktoś już pracuje na takim stanowisku i dopiero teraz potrzebuje papieru żeby mięc pokrycie / uzasadnienie własnej obecności na danym stanowisku w firmie, ale nie wierze żeby było aż takie zapotrzebowanie (wszyscy urzędnicy gminni / powiatowi juz dawno porobili licencjackie a ci co nie to właśnie kończą w WSGZ Ropczycach).

G
Gość

Mielec to zagłębie lokalnych "gnieciuchów" gdzie szef firmy po 2 dniach po zarejestrowaniu jej w KRS zaczyna sie zastanawiać czy jechać Alpy na wczasy czy w Filipiny (a pracownicy robią na czarno za 1100 zł netto)... Dopóki nie przybędzie miejsc pracy dla osób doputy nawet jak powstanie filia AGH z budynkiem nie rozwiąże to problemu ... i nie oszukumy się ...nie nie brakuje pedagogów .... i jedną "Wyższą" uczelnie już mamy ... moim zdaniem ktoś chce łatwo zbić interes na marce AGH ... sprawdzanie wiedzy za pomocą interentu takiego pomysłu nawet władze najgorszej uczelni prywatnych z naszego regiony by się wstydziły ... :/

r
real

Mielec to zagłębie lokalnych "gnieciuchów" gdzie szef firmy po 2 dniach po zarejestrowaniu jej w KRS zaczyna sie zastanawiać czy jechać Alpy na wczasy czy w Filipiny... Dopóki nie przybędzie miejsc pracy dla osób doputy nawet jak powstanie filia AGH z budynkiem nie rozwiąże to problemu ... i nie oszukumy się ...nie nie brakuje pedagogów .... i jedną "Wyższą" uczelnie już mamy ... moim zdaniem ktoś chce łatwo zbić interes na marce AGH ... sprawdzanie wiedzy za pomocą interentu takiego pomysłu nawet władze najgorszej uczelni prywatnych z naszego regiony by się wstydziły ... :/

k
krpi

Pic na wode fotomontaz! Ja jestem inzynierem ktory pracuje w swoim zawodzie i posiada przygotowanie pedagogiczne. Myslicie ze jest gdziekolwiek praca w mielcu by moc przekazac swoja wiedze dalej?

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3