Agnieszka Sajdutka (AKT Rzeszów) wygrała turniej PLKT ORL

Agnieszka Sajdutka wzięła udany rewanż na rywalce z Aleksandrowa Łódzkiego
Agnieszka Sajdutka wzięła udany rewanż na rywalce z Aleksandrowa Łódzkiego Krzysztof Kapica
Agnieszka Sajdutka z AKT Rzeszów wygrała inauguracyjny turniej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2016. W finale zawodów w Starej Wsi rzeszowianka pokonała ubiegłoroczną triumfatorkę ligi - Marię Deptę z Aleksandrowa Łódzkiego.

Obie zawodniczki spotkały się wcześniej w eliminacjach i wtedy górą była Depta.

- To był pierwszy mój start w tym roku. Jestem z niego w miarę zadowolona, choć został niedosyt. Ciężko walczyło mi się z Marysią, bo to jedna z najlepszych zawodniczek karate - podsumowała swój start Sajdutka.

Wśród panów wygrał Rafał Wajda (Krakowski KKT). Następny turniej PLKT ORLEN 2016 16 kwietnia w Warszawie, zaś finał - 30 kwietnia w Lublinie. Celem PLKT jest też wyłonienie reprezentacji Polski na VII Puchar Europy, który odbędzie się 28 maja w Starej Wsi.