Akademia Judo z Rzeszowa zdobywała medale na Śląsku. Trzy razy najwyższe podium

Młodzi judocy z Rzeszowa doskonale czuli się na Śląsku i potwierdzili to w czasie walk
Osiem medali zdobyli zawodnicy Akademii Judo z Rzeszowa podczas 15 edycji turnieju Silesia Judo Cup, który odbył się w Rybniku

Podopieczni trenera Marcina Paśko i Pawła Pawliczaka na Śląsku trzy razy stawali na najwyższym stopniu podium. Złoto zdobyli: Wincenty Chmielowski (U’18, kategoria do 46 kg), Wojciech Barć (U’18, 81 kg) i Julia Szczepańska (U’15, 40 kg).

Srebrne medale wywalczyli: Arkadiusz Boho (U’18, 81 kg), Adam Dębski (U’15, 55 kg), Gabriel Siorek (U’15, 66 kg), a na najniższym stopniu podium stanęli: Filip Jurkowski (U’15, 42 kg) i Przemysław Lew (U’15, 66 kg).

Po bardzo dobrych wyrównanych walkach tuż za podium, na czwartym miejscu, uplasował się Roch Kurowski.
W Rybniku wystartowało blisko 400 zawodników z ponad 35 klubów ze Śląska.