Akademickie Mistrzostwa Europy: Uniwersytet Rzeszowski zaczął od wygranych

LUCI
Akademickie Mistrzostwa Europy rozgrywane są w hali na Podpromiu.
Drugi dzień zmagań w Akademickich Mistrzostwach Europy w siatkówce – Rzeszów 2017 za nami. Świetnie w turniej weszły zespoły Uniwersytetu Rzeszowskiego wygrywając swoje mecze.

Siatkarki AZS UR pokonał 3:1 Uniwersytet Helsiński w meczu grupy A kobiet. Zespół prowadzony przez Tadeusza Olszowego wygrał pierwszy set 25:10! W ataku szalały Paulina Głaz i Aleksandra Mich, gdy kilkanaście minut później było 2:0, wydawało się, że skończy się bardzo szybko. Tym bardziej, że po ataku Mich było 16:11 w trzecim secie. Potem rzeszowianki zacięły się w ataku i niespodziewanie set padł łupem ekipy z Finlandii. Czwarty set był jednak popisem Pauliny Biskup, która mocno przysłużyła się do wygranej swojego zespołu.

Wczoraj swój pierwszy mecz na mistrzostwach zagrali też studenci UR. Zgodnie z przewidywaniami pokonali College’m PXL z Belgii 3:0, choć łatwo nie było. Rywale prowadzili przez większość drugiego seta i przez moment pachniało niespodzianką. Grę nerwów w końcówce wygrali jednak rzeszowianie, którzy w trzecim secie postawili kropkę nad i. Bardzo dobre zawody zagrali ofensywni gracze: Jakub Peszko i Daniel Gąsior.

W środę ostatnia seria spotkań grupowych. Siatkarki UR zagrają z Politechniką Eindhoven (g. 15 – hala niebieska), a siatkarze UR z Politechniką Porto (g. 17.30 – główny parkiet).

Magazyn Sportowy24 - Jacek Gmoch o zmianach w piłce nożnej

Uniwersytet Rzeszowski (K) – Uniwersytet Helsiński 3:1 **Sety: 25:10, 25:16, 24:26, 25:14 UR: **Biskup 16, Głaz 16, Chmielewska 2, Mich 11, Mazur 9, Słomba 8, Mikulska 3, Czekajska 1, Nowosielska, Flaga, Ważna, Stopa, Chmura. Trener Tadeusz Olszowy.

Uniwersytet Rzeszowski (M) – PXL University College 3:0**Sety: 25:19, 26:24, 25:18 UR:** Peszko, Gąsior, Długosz, Kowalski, Kozdroń, Rusin, Stabrawa, Durski, Matuła, Wiczkowski, Pękala, Plizga, Dembiec, Głód. Trener Wojciech Bajorek.

Wyniki wtorkowych meczów – kobiety: gr. A: UR Rzeszów – Uniw. Helsinki 3:1; gr. B: Uniw. Bacau – Uniw. Minho 3:0; gr. C: Polit. Drezno – Uniw. Bordeaux 0:3; mężczyźni – gr. A: UR Rzeszów – College PXL 3:0; gr. B: Uniw. Nisz – Uniw. Berno 3:0; gr. C: Uniw. Sabatier Toulouse – Polit. Poznań 3:1; gr. D: Uniw. Gizen – Uniw. Bologna 1:3.

W środę – g. 9.30: Uniw. Bauman Moskwa – Nisz (M), g. 12.30: Uniw. Jyvaskyla – Toulouse (M), Uniw. Bergen – Drezno (K); g. 15: Uniw. Stambuł – Gizen (M), Polit. Eindhoven – UR Rzeszów (K); g. 17.30: Polit. Porto – UR Rzeszów (M); Zinman College – Uniw. Bacau (K).