Akademickie Mistrzostwa Polski. PWSZ Krosno obronił tytuł

Siatkarki PWSZ Krosno ze złotymi medalami.
Siatkarki PWSZ Krosno ze złotymi medalami. WIESŁAW KOZIEŁ
SIATKÓWA Akademickie Mistrzostwa Polski MVP dla Gabrieli Gasidło Siatkarki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie obroniły tytuł mistrzyń Polski uczelni wyższych.

Skład złotych medalistek AMP:

Katarzyna Nadziałek, Iwona Grzegorczyk, Gabriela Gasidło, Agnieszka Dziadosz, Ewelina Halasz, Natalia Perlińska, Sylwia Bielecka, Joanna Bednarczyk, Barbara Mikosz, Dorota Jasionowicz; trener Dominik Stanisławczyk.

Podobnie jak w ubiegłym roku z trudem, ale dopięły swego, na dodatek nagrodę dla MVP turnieju otrzymała zawodniczka PWSZ Gabriela Gasidło, na co dzień grająca w Developresie Rzeszów. W finale krośnieńskie studentki pokonały Uniwersytet Szczeciński 3:2 (27:25, 13:25, 18:25, 25:23, 15:9).

Ale za to niedziela...

- Myślę, że sprawiliśmy niespodziankę, ale dziewczyny grały w decydującym momentach bardzo dobrze - mówi Dominik Stanisławczyk, trener PWSZ. Jego zespół w pewnym momencie mógł znaleźć się poza czołową czwórką po porażce z Bydgoszczą. Na szczęście dziewczyny uporały się z faworyzowanym ALK Warszawa, które zdobył brąz.

- Mieliśmy taką czarną sobotę, gdzie wiele rzeczy nam nie wychodziło i w tym była tamta porażka. Niedziela jednak była piękna. Za rok znów powalczymy o złoto. Nie chcemy schodzić z tego podium, bo tu jest pięknie.

W turnieju finałowym we Wrocławiu brał udział też Uniwersytet Rzeszowski. Widziany w gronie faworytów zespół stracił jednak już na początku turnieju dwie kluczowe zawodniczki i ostatecznie zajął 7. miejsce (drugi w klasyfikacji Uniwersytetów).
Powtórki nie było

O tytuły akademickich mistrzów rywalizowali też mężczyźni. Mistrzowie sprzed roku Uniwersytet Rzeszowski tym razem nie powtórzył wyniku zajmując 9. miejsce, o jedno oczko lepsza była Politechnika Rzeszowska. Mistrzem zostało AGH Kraków.
Turnieje finałowe AMP trwały od 2-5 maja o tytuł walczyło 16 zespołów męskich i 15 żeńskich.