Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce: Dublet Opola. Studentki PWSTE Jarosław i PWSZ Krosno na podium

LUCIZaktualizowano
32 zespoły rywalizowały w Rzeszowie w siatkarskich finałach AMP<br>
32 zespoły rywalizowały w Rzeszowie w siatkarskich finałach AMP Krzysztof Łokaj
Dwa zespoły z Podkarpacia znalazły się na podium Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce kobiet. Turnieje finałowe zarówno kobiet, jak i mężczyzn odbyły się w Rzeszowie.

Najlepiej z naszych uczelni poradziła sobie PWSTE Jarosław. Drużyna częściowo oparta na zawodniczkach San-Pajdy Jarosław pokonała m.in. w półfinale PWSZ Krosno, ale w meczu o złoto uległa ekipie Uniwersytetu Opolskiego. Trzeci z naszych zespołów pań i zarazem gospodarz turnieju Politechnika Rzeszowska przepadł w fazie grupowej i został sklasyfikowany na miejscach 13-16, ale za to najwyżej wśród uczelni technicznych. Dodatkowo do „Szóstki Turnieju” nominowano Aleksandrę Dudek i Karinę Chmielewską z PWSTE Jarosław i Martę Orzyłowską z PWSZ Krosno.

W rywalizacji studentów tytuł AMP również pojechał do Opola. Zwycięzcą został tamtejszy WSZiA, który pokonał w finale UWM Olsztyn 3:1. Trzecie miejsce zajęła ALK Warszawa. Najwyżej z Podkarpacia została sklasyfikowana drużyna PWSZ Krosno na 5. miejscu (1. miejsce w WSZ-ach). 9. miejsce zajął gospodarz Uniwersytet Rzeszowski (2. miejsce wśród Uniwersytetów), a miejsca 13-16 WSIiZ Rzeszów (3. miejsce wśród uczelni niepublicznych).

Wygrana WSZiA z Opola nie była dla nikogo zaskoczeniem. W składzie nie brakowało zawodników, na co dzień występujących w ekstraklasie. Barw WSZiA bronili m.in. Mateusz Masłowski i Barłomiej Lemański z Asseco Resovii, jej nowy nabytek Marcin Komenda, Michał Filip i Norbert Huber z Czarnych Radom, a także Mateusz Malinowski i Marcin Waliński z Warty Zawiercie.

Radość siatkarek Developresu Rzeszów po zdobyciu brązowego medalu Ligi Siatkówki Kobiet w sezonie 2018/19