Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce. Uniwersytet Rzeszowski ze złotym medalem

Drużyna siatkarzy Uniwersytetu Rzeszowskiego zdobyła złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski AZS UR
Siatkarze Uniwersytetu Rzeszowskiego zdobyli złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski. W finale turnieju rozgrywanego w Krakowie pokonali Politechnikę Opole 3:0.

Drużyna AZS-u UR była jedynym przedstawicielem naszego województwa w gronie 13 drużyn akademickich z całej polski.

W fazie grupowej studenci z Rzeszowa pokonali Śląski Uniwersytet Medyczny i AWFiS z Gdańska. Oba mecze zakończyły się wynikiem 2:0, dzięki czemu nawet porażka z UMCS-em Lublin 1:2 nie przeszkodziła ekipie UR-u w zajęciu pierwszego miejsca w grupie i awansie do ćwierćfinałów.

W rywalizacji o wejście do strefy medalowej AZS UR okazał się lepszy od Uniwersytetu Warszawskiego, pokonując go 2:0. W półfinale zaś rzeszowianie nie bez kłopotu pokonali gospodarzy turnieju Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie 2:1.

W finale rzeszowianie zmierzyli się z jedynym do tej pory niepokonanym zespołem Politechniki Opolskiej. Seria "inżynierów" z Opola została przerwana i AZS UR wygrał to spotkanie 3:0.