Akrobatyka. Dwa mistrzostwa Polski dla Rzeszowa. Stal najlepsza w klasyfikacji drużynowej [ZDJĘCIA]

tor
Po raz pierwszy, od kiedy Stal trenuje duet Ewelina Fijołek - Robert Sokołowski, klub wygrał klasyfikację drużynową Mistrzostw Polski. Archiwum Stali Rzeszów
Aż sześć medali zdobyli nasi zawodnicy i zawodniczki podczas rozegranych w Warszawie Mistrzostw Polski Seniorów w akrobatyce sportowej, skokach na trampolinie oraz skokach na ścieżce.

Na zawodach w stolicy prym wiedli akrobaci Stal Rzeszów. Złoty medal zdobył Malwina Sala i Martyna Wojnar w konkurencji 2-ki kobiet. Jest to zespół łączony z dwóch klubów; Martyna reprezentuje Akrobatę Łańcut. 4. lokatę zajęły Ewa Żukowska i Maja Bieniek z Sokoła Rzeszów.

Tytuł wicemistrzowski dla Stali zdobyli Iga Klesyk, Jakub Tronina w konkurencji 2-jki mieszane. Taki sam sukces stał się udziałem Izabeli Matias, Wiktorii Żółkiewicz i Aleksandry Kotlińska w konkurencji 3-ki kobiet. Zespoły trenują pod okiem Roberta Sokołowskiego i Eweliny Fijołek. Po raz pierwszy w karierze trenerskiej tego duetu Stal zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

- Radość z sukcesów była ogromna - mówi Ewelina. - Bardzo ciężko się dochować seniorów, którzy by z takim zaangażowaniem trenowali dwa razy dziennie, łącząc to z nauką. Do tego nasze górne muszą trzymać wagę i wykonywać naprawdę trudne elementy.

W trójkach kobiet 4. lokata przypadła Sabinie Bałazy, Karolinie Szczepanik i Glorii Zacharskiej z Sokoła.

Formę potwierdzili też skoczkowie na trampolinie ze Stali. Srebro w skokach synchronicznych zdobyła Dominika Warchoł i Wiktoria Jedlińska. Brązowe medale w tej samej konkurencji trafiły do braci, Krystiana i Kamila Kłeczków. Z medalem, do tego złotym, wróciła do Rzeszowa 2-ka męska Dominik Poźniak -Aleksander Szczerbaty z klubu KAS Rzeszów, trenująca pod okiem Brygidy Sakowskiej-Kamińskiej.

Blisko podium była 2-ka mieszana w składzie Nikola Kamińska i Michał Wróbel, zajmując 4. miejsce. - Według regulaminu wszystkie kategorie, tzn. 12-18, 13-19 i senior 15+, są traktowane jako jedna. Z tym że senior 15+ ma premię za każdy układ 3,0, czyli w sumie za trzy układy 9,0 punktów. Gdyby seniorzy nie mieli premii, to Nikola z Michałem zdobyliby złoto - wyjaśnia trenerka KAS-u.

3-ka kobiet startująca w kategorii wiekowej 11-16 lat w składzie Magdalena Mosior, Laura Kobaka i Karolina Lewicka zajęły 2 miejsce, 3-ka kobiet w składzie Martyna Bator, Wanesa Kamińska i Julia Wróbel 6 lokatę. Pozycję niżej uplasowała 2-ka kobiet w składzie Małgorzata Baran i Jagoda Lewicka.

Zawody były etapem kwalifikacji na zbliżające się Mistrzostwa Europy, które 12 października odbędą się w Rzeszowie.

OPINIE
Ewelina Fijołek, trenerka Stali Rzeszów
Cieszą sukcesy indywidualne, a także drużynowe pierwsze miejsce. Nasze zespoły jako pierwsze wykonały nowe elementy, zapisując się w historii akrobatyki.

Małgorzata Bilska, trenerka StaliTo, że trampolina stała się dyscypliną olimpijską, bardzo dobrze wpływa na jej rozwój. Cieszę że zdobyliśmy dwa medale w tak doborowym towarzystwie - mówi pani Małgorzata.

Brygida Sakowska, trenerka Klubu Akrobatyki Sportowej RzeszówJesteśmy zadowoleni ze startu naszych zawodników, którzy mieli ciężki sezon, ponieważ startowali w kwietniu i maju. Mimo jednego zespołu seniorskiego zajęliśmy drużynowo trzecie miejsce.