Aktualna sytuacja na budowie S19 na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]

BG
Droga ekspresowa S19 między Rzeszowem a Lublinem ma być w całości gotowa już w przyszłym roku. Zobacz, jak postępują prace na jej budowie. Archiwum GDDKiA
Znakomita pogoda sprzyja budowie drogi ekspresowej S19 na Podkarpaciu. Prace szybko postępują na wszystkich odcinkach w kierunku Lublina.

Odcinek Lasy Janowskie – Zdziary (długość 9,3 km)

Aktualne zaawansowanie robót wynosi 74 procent. Wykonawca prowadzi już humusowanie skarp i terenów płaskich, układa granitowe krawężniki. Prace budowlane trwają m.in. na moście w miejscowości Łążek Ordynacki, oraz na wiadukcie i przejściu dla średnich zwierząt w Domostawie. Budowane są także mosty i wiadukty w miejscowościach Kutyły i Zdziary. Miejsce Obsługi Podróżnych Bukowa – trwają nasadzenia zieleni.

Odcinek Zdziary - Rudnik nad Sanem (długość 9 km)

Zaawansowanie robót wynosi w tej chwili 64 procent. W ostatnim czasie wykonawca układał kamienną kostkę na rondzie w Zdziarach, oraz montował słupy do ekranów akustycznych. Trwa budowa mostu na Sanie, wiaduktów w rejonie miejscowości Zarzecze, Zapacz. Z robót branżowych wykonywano kanał technologiczny i montaż wylotów skarpowych S19.

Odcinek Rudnik nad Sanem - Nisko Południe (długość 6 km)

Aktualne zawansowanie robót na tym odcinku wynosi 85 procent. Na jezdni trwa wykonywanie podbudowy oraz warstwy wiążącej z betonu asfaltowego. Montowane są bariery linowe.

Na wiadukcie nad DK77 na węźle Rudnik nad Sanem układano schody skarpowe, na wiadukcie nad drogą leśną oraz linią kolejową Lublin – Przeworsk zbrojono płyty przejściowe. Prace trwają także na wiadukcie nad drogą gminną numer 102704R oraz na przejściu dla średnich zwierząt. Kontynuowana jest przebudowa rowów i cieków, budowa oświetlenia oraz prace przy kanalizacji.

Odcinek Nisko Płd. – Podgórze (długość 11,5 km)

Na tym odcinku zaawansowanie prac przekroczyło 60 procent. Wykonywane są kolejne części nasypów drogowych, zarówno na S19, jak i przebudowywanej drodze krajowej nr 19. Umacniane są skarpy oraz rowy drogowe, na DK19 trwa układanie podbudowy pod chodnik i ścieżkę rowerową. Układana jest kostka brukowa i kamienna oraz krawężniki. Na tym odcinku także trwają prace przy budowie przejść dla zwierząt oraz wiaduktów. Trwa budowa sieci podziemnych i prace wykończeniowe z branży konstrukcyjnej na placu MOP Jeżowe.

Odcinek Podgórze – Kamień (długość 10,5 km)

Aktualne zaawansowanie robót przekroczyło 79 procent. W zakresie branży drogowej kontynuowane są roboty ziemne, m.in. budowa nasypów i wykopy. Ułożono też następne odcinki podbudowy pomocniczej i zasadniczej, a także kontynuowano oczyszczanie i skrapianie warstw konstrukcyjnych i bitumicznych. Ponadto, ułożono kolejne odcinki ścieku drogowego i krawężników. Na przejściach dla zwierząt małych, średnich i S19 kontynuowane są prace związane z montażem zbrojenia i deskowania oraz betonowaniem kap chodnikowych.

Na wiadukcie w rejonie węzła Jeżowe rozpoczęto montaż krawężników granitowych i prefabrykatów gzymsowych. Trwa montaż sieci i uzbrojenia kanalizacji deszczowej, natomiast w zakresie branży elektroenergetycznej kontynuowano układanie rur osłonowych dla oświetlenia drogowego i rozpoczęto układanie rur przepustowych pod łącznicami węzła Nowa Sarzyna.

Odcinek Kamień – Sokołów Młp. (długość 7,9 km)

Zaawansowanie prac przekroczyło już 53 procent. Kontynuowane są roboty ziemne, wykonywane są wykopy i nasypy. Prowadzone są prace związane z oczyszczeniem i skropieniem warstw bitumicznych oraz umocnieniem skarp i rowów drogowych przez humusowanie warstwą ziemi urodzajnej. Wykonawca w ostatnim czasie prowadził również prace brukarskie na drodze wojewódzkiej 878. Ułożono krawężniki i obrzeża betonowe, rozpoczęto prace związane z wykonaniem zatoki autobusowej. Trwa budowa wiaduktów i przejść dla zwierząt. W zakresie branży sanitarnej trwają prace związane z układaniem i montażem sieci i uzbrojenia kanalizacji deszczowej oraz budową sieci wodociągowej wzdłuż trasy głównej.


ZOBACZ TAKŻE:Policja w Rzeszowie oddała hołd policjantowi zastrzelonemu podczas służby z Raciborzu

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Albo się obijają w tej rzeszowskiej GDDKiA albo i być może mają mało pracowników, bowiem przetargi na pozostałe odcinki powinny już być ogloszone a nawet i rozstrzygnięte tak aby była zachowana rotacja sprzętu budowlanego oraz kadr, tj w przypadku wygranej przez firmy które aktualnie budują po skonczeniu obecnych odcinków przystępować do budowania następnych. Zdaje się że tylko białostocki oddział pracuje na pełnych obrotach bo tam ogłoszono przetargi na około 90% długości S19, no i jeszcze realizują S61

Dodaj ogłoszenie