Aktualne ogniska koronawirusa na Podkarpaciu. Przybywa nowych zakażeń. Najwięcej jest w Jarosławiu [DANE SANEPIDU]

Urszula Sobol
Urszula Sobol
Wszystkie osoby z dodatnim wynikiem są hospitalizowane lub przebywają w izolacji. Osoby przebywające w kwarantannie po uzyskaniu wyniku dodatniego są kierowane na izolację lub w razie pogorszenia stanu zdrowia są hospitalizowane
Wszystkie osoby z dodatnim wynikiem są hospitalizowane lub przebywają w izolacji. Osoby przebywające w kwarantannie po uzyskaniu wyniku dodatniego są kierowane na izolację lub w razie pogorszenia stanu zdrowia są hospitalizowane Przemysław Świderski/Polska PressNastępne
Udostępnij:
Rośnie liczba zakażonych Covid-19 na Podkarpaciu. Najwięcej takich osób jest w Jarosławiu. Koronawrus dał znać o sobie również w Piwodzie, Rzeszowie, Birczy, Sanoku i Kolbuszowej. - Wszystkie osoby z dodatnim wynikiem testów są hospitalizowane lub przebywają w izolacji - informuje Dorota Gibała z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Rzeszowie.
  • Ciągle rośnie liczba zarażonych w Jarosławiu i okolicach

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarosławiu potwierdza 94 wyniki dodatnie w ognisku w Centrum Opieki Medycznej (oddział wewnętrzny) w Jarosławiu, w tym u 45 pacjentów (z różnych powiatów; w tym 10 zgonów) i 10 osób z personelu medycznego oraz 39 osób z kontaktu. Kwarantanną objęto 440 osób.

Z kolei w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu potwierdzono 10 wyników dodatnich, w tym 6 osób u personelu medycznego z oddziału psychiatrycznego Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Jarosławiu i 4 u osób z kontaktu. Kwarantanną objęto 20 osób.

W ognisku w miejscowości Piwoda w powiecie jarosławskim potwierdzono wynik dodatni u 25 osób (odnotowano 1 zgon). To ognisko rodzinne, a kolejne wyniki dodatnie wykryto u osób z kontaktu. Kwarantanną objęto 60 osób.

W Jarosławiu i powiecie jarosławskim wciąż trwają dochodzenia epidemiologiczne.

  • 31 chorych w Rzeszowie

Z danych sanepidu, wynika że w mieście jest 31 osób z potwierdzonym wynikiem dodatnim, w tym 3 osoby duchowne, 8 osób z personelu medycznego oraz 6 pacjentów oddziału nefrologii i stacji dializ Wojewódzkiego Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 w Rzeszowie (odnotowano 1 zgon), a także 14 osób z kontaktu (w tym 6 z powiatu strzyżowskiego).

Kwarantanną objęto 46 osób.

  • W Birczy 30 osób zarażonych koronawirusem

W powiecie przemyskim w Nadleśnictwie Bircza u 30 osób potwierdzono wynik dodatni - u 9 pracowników i 21 osób z kontaktu domowego (w tym jest 5 osób z powiatu sanockiego – o tych przypadkach piszemy poniżej w informacji z Sanoka).

Kwarantanną objętych jest 26 osób.

  • W Sanoku dodatnie wyniki u 5 osób

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sanoku informuje o dodatnim wyniku u 5 osób, z których jedna miała styczność z osobą o dodatnim wyniku Covid-19 powiązaną z ogniskiem Nadleśnictwo Bircza. Wszystkie te osoby są w izolacji.

Kwarantanną objęto 70 osób w tym pracowników SPGK, personel i podopiecznych Domu Dziecka. Ponieważ, jak informuje sanepid, nie uzyskano wyników pozytywnych, z kwarantanny zwolniono dzieci i personel DD.

  • Kolbuszowa. Zakażenie u jednej osoby

Sanepid w Kolbuszowej informuje o jednym dodatnim wyniku osoby zamieszkałej na terenie powiatu kolbuszowskiego.

Kwarantanną objętych jest 20 osób z terenu powiatu (oraz 78 osób z sąsiednich powiatów).

  • Trwa dochodzenie epidemiologiczne w Urzędzie Marszałkowskim

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że PPIS województwa podkarpackiego prowadzą dochodzenia epidemiologiczne dotyczące osób ze styczności w poszczególnych ogniskach na terenie województwa podkarpackiego i innych regionów kraju.

25 czerwca uzyskano wynik dodatni osoby zatrudnionej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Kwarantanną objęto 17 osób zatrudnionych w urzędzie oraz osoby wspólnie zamieszkujące. Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku.

Dorota Gibała z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Rzeszowie informuje, że wszystkie osoby z dodatnim wynikiem są hospitalizowane lub przebywają w izolacji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie