Aktualne ogniska koronawirusa na Podkarpaciu. Przybywa nowych zakażeń

Urszula Sobol
Urszula Sobol
- Na Podkarpaciu wszystkie osoby z dodatnim wynikiem są hospitalizowane lub przebywają w izolacji. Osoby przebywające w kwarantannie po uzyskaniu wyniku dodatniego  są kierowane na izolację lub w razie pogorszenia stanu zdrowia są hospitalizowane - mówi Dorota Gibała z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Rzeszowie
- Na Podkarpaciu wszystkie osoby z dodatnim wynikiem są hospitalizowane lub przebywają w izolacji. Osoby przebywające w kwarantannie po uzyskaniu wyniku dodatniego są kierowane na izolację lub w razie pogorszenia stanu zdrowia są hospitalizowane - mówi Dorota Gibała z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Rzeszowie Polska Press
Udostępnij:
Cały czas rośnie liczba chorych na Covid-19 na Podkarpaciu. Przybywa osób z wynikiem dodatnim. W Jarosławiu i powiecie jarosławskim, Rzeszowie, Birczy, Przeworsku, Sanoku i Kolbuszowej.

Rośnie liczba zarażonych w Jarosławiu i powiecie jarosławskim

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarosławiu potwierdza 82 wyniki dodatnie w ognisku w Centrum Opieki Medycznej (oddział wewnętrzny) w Jarosławiu, w tym u 45 pacjentów (z różnych powiatów - w tym 10 zgonów) i 10 osób z personelu medycznego oraz 29 osób z kontaktu. Kwarantanną objęto już 400 osób.

Z kolei w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu potwierdzono 5 wyników dodatnich wśród personelu medycznego z oddziału psychiatrycznego Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Jarosławiu. Kwarantanną objęto 40 osób.

W miejscowości Piwoda w powiecie jarosławskim potwierdzono wynik dodatni u 19 osób, w tym 1 zgon. To ognisko rodzinne i osoby z kontaktu. Kwarantanną objęto 100 osób. Badania osób z kontaktu są w toku i trwają dochodzenia epidemiologiczne.

31 chorych w Rzeszowie

Z danych sanepidu, wynika że w mieście jest 31 osób z potwierdzonym wynikiem dodatnim. Są to: 3 osoby duchowne, 8 osób z personelu medycznego oraz 6 pacjentów z oddziału nefrologii i stacji dializ Wojewódzkiego Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 w Rzeszowie (odnotowano 1 zgon), a także 14 osób z kontaktu (w tym 6 z powiatu strzyżowskiego).

Kwarantanną objęto 46 osób.

W Birczy 30 osób zarażonych koronawirusem

W powiecie przemyskim w Nadleśnictwie Bircza potwierdzono u 30 osób wynik dodatni, w tym u 9 pracowników i 21 osób z kontaktu domowego (w tym 5 osób z powiatu sanockiego – o tych przypadkach piszemy poniżej w informacji z Sanoka). Kwarantanna obejmuje 19 osób.

W Sanoku dodatnie wyniki u 5 osób

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sanoku informuje o dodatnim wyniku u 5 osób, z których jedna miała styczność z osobą o dodatnim wyniku Covid-19 powiązaną z ogniskiem Nadleśnictwo Bircza. Wszystkie te osoby są w izolacji.
Kwarantanną objęto 70 osób w tym pracowników SPGK, personel i podopiecznych Domu Dziecka. Badania osób z kontaktu są w toku. Pierwsze badania podopiecznych Domu Dziecka i części personelu są ujemne. Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku.

Sytuacja w Przeworsku

Za danych przeworskiego sanepidu wynika, że 21 czerwca PPIS w Przeworsku otrzymał informację o pozytywnym wyniku badania osoby duchownej z Parafii Chrystusa Króla w Przeworsku. Kwarantanną objęto pozostałych duchownych z parafii oraz osoby z kontaktu – ogółem 94 osoby. Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku.

Kolbuszowa. Zakażenie u jednej osoby

Sanepid w Kolbuszowej informuje o jednym dodatnim wyniku osoby zamieszkałej na terenie powiatu kolbuszowskiego. Kwarantanną objętych jest 20 osób z bliskiego kontaktu z terenu powiatu. Ze terenu sąsiednich powiatów kwarantanną objęto 78 osób. Badania osób z kontaktu rozpoczną się zgodnie obowiązującymi procedurami. Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku.


ZOBACZ TEŻ: "99 proc. osób z wynikiem negatywnym". Ministerstwo zdrowia o wynikach badań przesiewowych kuracjuszy sanatoriów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie