NOWINY24

  Polecamy Twojej uwadze

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Polecamy Twojej uwadze

  • Największe tragedie podkarpackich sportowców. Na torach ginęli żużlowcy, na drogach siatkarze i piłkarze
  • Podkarpacka wieś na starych zdjęciach z Narodowego Archiwum Cyfrowego
  • Za nami Plebiscyt „Piłkarskie Laury Podokręgu Rzeszów”

  Aleja Sikorskiego w Rzeszowie ma cztery pasy ruchu. Właśnie...

  Aleja Sikorskiego w Rzeszowie ma cztery pasy ruchu. Właśnie otwarto przebudowaną ulicę [ZDJĘCIA]

  Bartosz Gubernat

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Otwarcie przebudowanej alei Sikorskiego w Rzeszowie.
  1/14
  przejdź do galerii

  Otwarcie przebudowanej alei Sikorskiego w Rzeszowie. ©Krzysztof Łokaj

  Drogowcy oficjalnie otworzyli dzisiaj dla ruchu przebudowaną aleję Sikorskiego w Rzeszowie. Ostatni etap prac na miejskim odcinku drogi kosztował 20 mln zł.
  Aleję Sikorskiego Rzeszów modernizował w trzech etapach, zaczynając od skrzyżowania z alejami Rejtana, Powstańców Warszawy i Armii Krajowej. W pierwszej części dwie jezdnie powstały do skrzyżowania z ulicą Robotniczą. Następnie zlecono poszerzenie do ulicy Malowniczej. Zakończony właśnie etap to poszerzenie ulicy Sikorskiego aż do granicy z Tyczynem.

  - Powstała tu druga jezdnia, dzięki czemu na całej długości aleja ma teraz cztery pasy ruchu.
  Na skrzyżowaniu z ul. Kardynała Wojtyły stanęła sygnalizacja świetlna. Jest także chodnik i droga dla rowerów. Wszystko po to, aby mieszkańcy czuli się tu bezpiecznie, a ruch odbywał się komfortowo, bez korków - tłumaczy Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

  Zobacz galerię

  Ostatni etap przebudowy alei Sikorskiego kosztował 20 mln zł, a ponieważ wcześniej miasto dostało na ten cel 17 mln zł dotacji, z budżetu Rzeszowa wydano na inwestycję tylko 3 mln zł.

  W miejscu zakończenia miejskiego odcinka alei Sikorskiego, jezdnia przechodzi w drogę wojewódzką, przecinającą Tyczyn. Ma tutaj tylko jedną jezdnię.

  CZYTAJ TEŻ: Drogowe inwestycje w Rzeszowie. W rejonie Batorego planują nowy most, drogi i rondo

  Dzięki umowie podpisanej przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich, na długości jednego kilometra trasa zyska drugą jezdnię. Cztery pasy ruchu, po dwa w obu kierunkach będą więc prowadziły od Rzeszowa, do skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej z Orkana w Tyczynie.

  Warta prawie 17 mln zł inwestycja zostanie w 85 procentach dofinansowana pieniędzmi z Regionalnego Programu Operacyjnego Polski Wschodniej. Poza budową dwóch jezdni i nowego mostu na Strugu zakłada także wykonanie chodników po obu stronach ulicy oraz dwukierunkowej ścieżki rowerowej po jednej stronie drogi. W rejonie zjazdu do bazy MPGK Rzeszów powstanie dodatkowy pas ruchu. Drogowcy przebudują dwie zatoki autobusowe i dobudują jedną nową. Na skrzyżowaniu od strony centrum Tyczyna stanie nowa sygnalizacja świetlna.  ZOBACZ TEŻ: Wkrótce wypożyczalnia elektrycznych aut w Rzeszowie

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (19)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (19) forum.nowiny24.pl

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY