Aleksander Arian Mistrzem Europy! Lilly May Niezabitowska zdobyła brąz

bell
Aleksander Arian.
Aleksander Arian. EurILCA
Świetne informacje nadeszły z zagranicznych żeglarskich akwenów, na których rozgrywane były mistrzostwa Starego Kontynentu. Reprezentanci klubów z naszego regionu Aleksander Arian i Lilly May Niezabitowska pokazali klasę i sięgnęli po medale.

- Największy sukces wywalczył rzeszowianin Aleksander Arian, który podczas zakończonych w sobotę w portugalskim Porto zawodów w świetnym stylu wywalczył tytuł mistrza Europy w klasie Laser - Radial.

To pierwsze złoto ME dla zawodnika UKS Sailing Team Rzeszów, który w swoim dorobku posiada medale światowego czempionatu.Rozegrano 12 wyścigów. Arian wygrał sześć z nich. Prowadził w zawodach od drugiego dnia, a tytuł zapewnił sobie praktycznie po 11. wyścigu. W całych mistrzostwach startowało ponad 300 zawodników i klasach Laser Radial i Laser Standard. O sukcesie syna, którego sponsorami są Miasto Rzeszów, Iwoniczanka i Greinplast,poinformował nas Stanisław Arian, ojciec i trener Olka . W Porto za Arianem uplasował się inny z reprezentantów - Marcin Rudawski z Warszawy. Brązowy krążek wywalczył Brytyjczyk Ben Elvin.

Po duży sukces sięgnęła także Lilly May Niezabitowska z JK Kotwica Tarnobrzeg, która zajęła trzecie miejsce na mistrzostwach Europy we francuskim Hyères w klasie Laser 4,7, w kategorii kobiet do lat 16. Lilly jest podopieczną Aleksandra Ariana.

No to mamy już dwóch eksportowych żeglarzy z Podkarpacia.