Zamknij

Nowiny

Alexandra Lazić z Developresu Rzeszów i jej siostra bliźniaczka Rebecka, to urocze bliźniaczki ze Szwecji [ZDJĘCIA]

Wyświetl ten post na Instagramie.            Post udostępniony przez Alexandra Lazic (@alexandralazicc) Urodziły się 24 września 1994 roku w Lenhovda

instagram.com

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [3/21] Poprzednie NastępneUrodziły się 24 września 1994 roku w Lenhovda w Szwecji. Rebecka gra na pozycji atakującej, a Alex na przyjęciu. Mają po 186 cm wzrostu. Obie są m.in. mistrzyniami Francji.

Jak zaczęła się ich przygoda z siatkówką?

Zaczęło się od mojej siostry Rebecki – miała wypadek. A pielęgniarka, która pomagała jej w szpitalu, poleciła jej grać w siatkówkę, ponieważ była wysoka - mówi Alexandra. - Więc poszliśmy wypróbować i tak to się zaczęło! Mając 17 lat, podpisałem swój pierwszy profesjonalny kontrakt i wyjechałem do Francji.


Obie zaczynały poważne granie w siatkówkę w Svedala Vbk RigFalkoping, potem razem trafiłydo RC Cannes we Francji. Razem występowały w reprezentacji Szwecji. Po dwóch latach w Cannes Rebecka odeszła do niemieckiego Rote Raben Vilsbiburg i wtedy drogi obu sióstr się rozeszły. Rebecka dużo podróżowała, bo po roku gry w Niemczech trafiła do włoskiego Bolzano, potem do Rumunii Volei Alba-Blaj, następnie do francuskiego ES Le Cannet-Rocheville. Grała też w Polsce. W sezonie 2018-19 była siatkarką Energii MKS-u Kalisz, ale po roku znów trafiła do Włoch. Rok temu występowała w Perugii, a obecnie w Bisonte Firenze.

Alexandra została w RC Cannes do 2016 roku, później trafiła do ES Le Cannet-Rocheville, w którym rok później była też Rebecka, ale Alex była już wtedy zawodniczką Volero Zurych. W sezonie 2018-19 Alexandra trafiła do tureckiego Nilufer Belediyespor, a potem do Allianz MTV Stuttgart skąd przeszła do Rzeszowa.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy