alfabet krosna

Redakcja
 • A - amortyzatory

  ### 1 głos

  #### głosuj »

  Produkowane w Krośnie od lat 50. Zaczynali od syrenki, doszli do ferrari.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz krosno 01. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • B - balony

  ### 1 głos

  #### głosuj »

  Od 8 lat czołówka polskich baloniarzy fruwa nad miastem w długi majowy weekend. Aerostaty na Krosnem zagrały nawet w "Na dobre i na złe".

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz krosno 02. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • C - Centrum Kultur Pogranicza

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Inwestycja, na którą miasto ściągnęło z Unii wielkie pieniądze. Dzięki niej Krosno będzie miało scenę teatralną z prawdziwego zdarzenia.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz krosno 03. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • D - Dni Krosna

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Jeśli krośnianie chcieli tak świętować, musieli się wybrać aż na Węgry. Najlepiej koleją...

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz krosno 04. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • E - "eLki"

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Opanowały ulice miasta. Auta z "L" na dachu. Skutecznie zastępują progi zwalniające i znaki ograniczenia prędkości.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz krosno 05. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • F - fontanna

  ### 6 głosów

  #### głosuj »

  Sterowany komputerowo luksus za 300 tys. zł z 3-metrowym piórupuszem wodnym. Ulubione miejsce rodzinnego relaksu na Rynku.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz krosno 06. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • G - Gomułka Władysław

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Najsłynniejszy towarzysz pochodzący z Krosna. W latach 60. miasto obficie korzystało z jego częstych "gospodarskich" wizyt.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz krosno 07. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • H - hejnał

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Rozbrzmiewa w południe z Wieży Farnej. Jeden z dowodów na znamienną pozycję grodu nad Wisłokiem. Krosno miało go już w XVI wieku.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz krosno 08. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • I - Iwonicz Zdrój

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Kurort - popularne miejsce weekendowych wypadów mieszkańców Krosna.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz krosno 09. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • J - jordanowskie ogródki

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Z nostalgią wspominane są przez starszych krośnian. Dziś ten przy Grodzkiej odstrasza zaniedbaniem, drugi, przy Krakowskiej, ma być przerobiony na parking.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz krosno 10. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • K - Krzyż i Pomnik Papieski

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Monumentalne symbole wizyty Jana Pawła II w Krośnie. Krzyż ma 40 ma metrów, pomnik 12 i jest najwyższy w Polsce.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz krosno 11. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • L - lotnisko

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  200 hektarów łąki, na której do niedawna pasły się owce. Nasze okno na świat, które dopiero ma się otworzyć.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz krosno 12. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • Ł - Łukasiewicz

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Ojciec przemysłu naftowego, pod Krosnem założył pierwszą na świecie kopalnię ropy. Z jego pomnika ciągle ginie. lampa naftowa. Ale jej replikę można podziwiać w muzeum, wśród 900 eksponatów największej w Europie kolekcji.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz krosno 13. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • M - mały Kraków

  ### 1 głos

  #### głosuj »

  Określenie Krosna nawiązujące do podobieństwa Starówek obu miast, z charakterystycznymi podcieniami i trzepotem gołębich skrzydeł.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz krosno 14. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • N - Nowy Styl

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Na krzesłach z tej firmy siedzą miliony ludzi na całym świecie.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz krosno 15. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • O - obwodnicaz

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Dziś już tylko z nazwy, bo miasto się rozrosło. Jej druga nitka to najbardziej wyczekiwana inwestycja drogowa.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz krosno 16. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • P - Portius

  ### 1 głos

  #### głosuj »

  Mieszczanin, który w XVII wieku wzbogacił siebie i Krosno na handlu winem węgierskim. Ma w Krośnie ulicę, galerię, hotel i stowarzyszenie swojego imienia.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz krosno 17. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • R - ronda

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Ostatnio rosną jak grzyby po deszczu. Są cztery, a już szykują się następne.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz krosno 18. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • S - szkło

  ### 1 głos

  #### głosuj »

  Nasz sztandarowy produkt eksportowy z Krośnieńskich Hut Szkła. Nawet w barze w Australii podają piwo w kuflu "made in Krosno".

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz krosno 19. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • T - trasy rowerowe

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Są tylko dwie. A chciałoby się ic h więcej, jak obiecywał prezydent miasta.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz krosno 20. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • U - Urban

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Dzwon, zabytkowy - trzeci do co wielkości w Polsce. Odlany w XVII wieku, przetrwał wojenne rekwirunki i zawieruchy. Dzwoni od wielkiego święta.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz krosno 21. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • W - wały nad Lubatówką

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Jest nadzieja, że zostaną przemianowane na spacerowe bulwary, bo władze zapowiadają ich rewitalizację. Na razie - po zmroku spacer polecamy tylko odważnym.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numaer 7168. W treści wiadomości wpisz krosno 22. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • Z - Zjazdowa

  ### 1 głos

  #### głosuj »

  Ulica, którą wbrew nazwie, zjechać się nie da. Można nią tylko wjechać - do Rynku.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz krosno 23. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • Ż - żużlowy tor

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Jedyny czarny w Polsce, jeden z najdłuższych i najszybszych. Ale brakuje mu dmuchanej bandy.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz krosno 24. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

Wysokie ceny gazu. Gazprom szantażuje Europę.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie