alfabet stalowej woli

Redakcja
 • A - "Arkadia"

  ### 1 głos

  #### głosuj »

  Kiedyś kultowa knajpa stalowowolan, w której był schabowy jak opona. Dziś wielka dyskoteka, głównie dla przyjezdnych.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz stalowawola 01. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • B - Bazylika mniejsza

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Bazylika mniejsza Matki Bożej Królowej Polski. Symbol walki katolików z komunistycznym reżimem.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz stalowawola 02. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • C - Centralny Okręg Przemysłowy

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Dzieło przedwojennej myśli gospodarczej, które miało dźwignąć Polskę. Dzięki COP powstała Stalowa Wola.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz stalowawola 03. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • D - Działo

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Symbol stalowowolskiej zbrojeniówki. Dziś najsłynniejszymi działami zrobionymi w Stalowej Woli, są wiwatówki, które strzelają przy okazji państwowych świąt.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz stalowawola 04. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • E - Elektrownia Stalowa Wola

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Powstawała razem z hutą i jest jedyną tego rodzaju siłownią w województwie. Stalowowolanie mają z niej dym i tak samo drogą energię, jak inni, którzy nie mają elektrowni za oknem.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz stalowawola 05. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • F - Frankowski Edward

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Biskup pomocniczy Diecezji Sandomierskiej. Wcześniej proboszcz parafii MBKP, honorowy obywatel miasta i honorowy członek "S".

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz stalowawola 06. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • G - "GO Rock"

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Następca "TGB Rock", największy w kraju festiwal dla rockmanów.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz stalowawola 07. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • H - Huta Stalowa Wola

  ### 1 głos

  #### głosuj »

  Najpierw Zakłady Południowe, później Herman Goring Werke, teraz HSW. W najlepszych dla siebie latach zatrudniała 25 tys. ludzi.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz stalowawola 08. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • I - Izabela Sowa

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Autorka "Owocowej trylogii", w Stalowej Woli się urodziła i wychowała, teraz mieszka w Krakowie, a jej książki okupują listy bestsellerów.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz stalowawola 09. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • J - Jagodowa Stolica Polski

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Pomysł na promocję Stalowej Woli. Jagód w okolicznych lasach tyle, co indziej, ale nigdzie indziej nie robią z nich wizytówki.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz stalowawola 10. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • K - Kwiatkowski Eugeniusz

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Twórca COP i ojciec Stalowej Woli. Miasto odwdzięczyło mu się ładnym pomnikiem, kilkoma tablicami i ulicą.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz stalowawola 11. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • L - Lubomirscy

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Ród magnatów, który władał Rozwadowem i Charzewicami. Część ich dóbr niszczeje, bo spadkobiercy się kłócą.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz stalowawola 12. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • Ł - Ładowarka

  ### 11 głosów

  #### głosuj »

  Najsłynniejsza to "Ł-34". Produkt HSW można spotkać na wszystkich kontynentach z napisem "Stalowa Wola" na łyżce.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz stalowawola 13. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • M - Muzeum Regionalne

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Ma zaledwie kilka lat, a już sięgnęło po najwyższe laury. Były w nim już eksponowane prace nie tylko najlepszych polskich artystów, ale i np. Van Gogha.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz stalowawola 14. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • N - Nurkowie

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Nowa pasja stalowowolan. W zimie płyną skutym lodem Sanem.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz stalowawola 15. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • O - Omar Sangare

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Jeden ze słynniejszych polskich aktorów, rodem ze Stalowej Woli. Teraz wziął się jeszcze za pisanie wierszy.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz stalowawola 16. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • P - Pławo

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Wieś, obok której powstała Stalowa Wola, dziś dzielnica miasta. Zostało po niej kilka chałup, są tam też najdroższe działki budowlane dla nowobogackich.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz stalowawola 17. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • R - Rozwadów

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Przez trzysta przeszło lat samodzielne miasto, a od przeszło trzydziestu dzielnica Stalowej Woli. Jak ktoś pytał, gdzie leży Stalowa Wola, to się odpowiadało, że koło Rozwadowa.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz stalowawola 18. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • S - "Stal"

  ### 1 głos

  #### głosuj »

  Zakładowy Klub Sportowy, duma miasta i regionu. Piłkarze w drugiej, koszykarze w pierwszej lidze. Stal ma tyle lat, co Stalowa Wola.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz stalowawola 19. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • T - Trela Lucjan

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Najsłynniejszy zawodnik w historii ZKS "Stal". Olimpijczyk i wielokrotni mistrz Polski w boksie.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz stalowawola 20. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • U - Uniwersytet Trzeciego Wieku

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Pomysł na ciekawsze spędzanie emerytury. Na UTW trudniej się dostać, niż na medycynę.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz stalowawola 21. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • W - "Wrzos"

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Kino, które w tym roku świętuje półwiecze. Kiedyś przed kasą trzeba było stać kilka godzin w kolejce, dziś już nie wyświetlają serii o Winnetou.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numaer 7168. W treści wiadomości wpisz stalowawola 22. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • Z - Zakościelny Maciej

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Bożyszcze płci pięknej, aktor najbardziej znany z "Kryminalnych". Wychował się w Stalowej Woli, do której dość często wraca.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz stalowawola 23. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

 • Ż - Życzliwość

  ### 0 głosów

  #### głosuj »

  Obowiązuje w Stalowej Woli. Świadczy o tym "Kamień Życzliwości" i lutowe święto, zarządzone uchwałą Rady Miejskiej.

  Aby zagłosować na tę literkę, wyślij sms-a na numer 7168. W treści wiadomości wpisz stalowawola 24. Koszt sms-a to 1,22 z VAT.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie