Alicja Wosik nowym wicewojewodą podkarpackim

  Alicja Wosik nowym wicewojewodą podkarpackim

  Małgorzata Froń

  Nowiny

  Nowiny

  Alicja Wosik

  Alicja Wosik ©Archiwum

  Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić Alicja Wosik, była dziennikarka TVP Rzeszów, obecnie wiceburmistrz Zagórza zostanie wicewojewodą podkarpackim. Jej dokumenty zostały już przesłane do kancelarii premiera.
  Alicja Wosik

  Alicja Wosik ©Archiwum

  - Dokumenty pani Alicji Wosik zostały w środę przesłane do kancelarii premiera - potwierdza Małgorzata Oczoś, rzecznik wojewody podkarpackiego.

  Innego kandydata na to stanowisko nie ma, tylko Alicja Wosik jest brana pod uwagę. Kiedy premier podpisze nominacje nie wiadomo. W Centrum Informacji Rządu słyszymy, ze jeszcze dokumentów w sprawie wicewojewody podkarpackiego nie ma.

  Sama kandydatka sprawy komentować nie chce.

  - Nie będę się na ten temat wypowiadać - oświadcza Alicja Wosik.

  Alicja Wosik związana jest z Polskim Stronnictwem Ludowym. Z list tej partii startowała w ostatnich wyborach parlamentarnych do Sejmu. Jest bliską współpracownicą posła Jana Burego.

  Z wykształcenia jest filologiem romańskim, wiele lat pracowała w oddziale rzeszowskim Telewizji Polskiej, potem była asystentką prasową posła i wiceministra skarbu Jana Burego, a obecnie jest wiceburmistrzem Zagórza, miasteczka niedaleko Sanoka. Alicja Wosik jest mężatką, ma 18-letnia córkę.

  Działacze PSL-u różnie oceniają jej kandydaturę na wicewojewodę.

  - Dopiero od niedawna jest w polityce, niczym się jeszcze nie wyróżniła, chyba za wcześnie na takie stanowisko - słyszymy od jednego z działaczy partii.

  Jeżeli Alicja Wosik zostanie wicewojewodą, to województwem podkarpackim zarządzać będą dwie kobiety, bo wojewodą też jest Małgorzata Chomycz z PO.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (18)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (18) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo