AME: Uniwersytet Rzeszowski ograł Portugalczyków i zagra w ćwierćfinale

luci
Ekipa z Uniwersytetu Rzeszowskiego pokazała chęć wygrania.
Ekipa z Uniwersytetu Rzeszowskiego pokazała chęć wygrania. handball2017.eusa.eu
Piłkarze ręczni Uniwersytetu Rzeszowskiego wciąż liczą się w grze o medale Akademickich Mistrzostw Europy. Turniej finałowy odbywa się w hiszpańskiej Antequerze.

Rzeszowianie zajęli 2. miejsce w grupie A i tym samym zapewnili sobie awans do ćwierćfinału. Losy rywalizacji o miejsce w najlepszej ósemce ważyły się w środowym meczu UR-u z Uniwersytetem Minho z Portugalii. Oba zespoły w poprzednich swoich meczach uległy gospodarzom turnieju Uniwersytetowi Malaga. Akademikom z Rzeszowa potrzebny był, co najmniej remis w starciu z Minho.

Spotkanie było bardzo wyrównane, po 10. minutach ekipa z Portugalii prowadziła 8:6, ale 10. minut później było 13:10 dla zespołu z Polski. Jak się potem okazało rzeszowianie prowadzenia nie oddali do końca spotkania, ale kilkukrotnie rywale niebezpiecznie zbliżali się na różnicę nawet jednej bramki. Tym razem obok Stanisława Makowiejewa świetne zawody zagrał Krzysztof Kusal. Jak zwykle klasą błyszczał Piotr Krępa, po 5 bramek rzucili Paweł Puszkarski i Tomasz Kulka. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 35:33 dla rzeszowian.

Rywalizację w grupie A wygrał z dwoma zwycięstwami Uniwersytet Malaga przed rzeszowianami.
W ćwierćfinale UR zmierzy się z wygranym grupy C Uniwersytetem Duusburg-Essen (Niemcy). Mecz odbędzie się w czwartek o godzinie 18.