Amerykanki mistrzyniami świata! Megan Rapinoe znowu strzeliła

Filip Bares
Filip Bares
AP/Associated Press/East News
Mistrzostwa świata kobiet. Reprezentantki Stanów Zjednoczonych obroniły tytuł sprzed czterech lat i zostały mistrzami świata. W wielkim finale Amerykanki pokonały Holenderki 2:0.

Megan Rapinoe po raz kolejny miała okazję stanąć przed kibicami, z rozłożonymi ramionami w geście radości po zdobytej bramce. Skrzydłowa Stanów Zjednoczonych przez cały turniej była na ustach wszystkich za oceanem - jej polityczno-społeczne komentarze zebrały jej zarówno sprzymierzeńców jak i przeciwników, ale co ważniejsze na boisku była dalej kapitanem, prowadząc swoją drużynę do sukcesu.

W wielkim finale mistrzostw świata Amerykanki pokonały Holenderki 2:0. Pierwszą bramkę z rzutu karnego w 61. minucie zdobyła Rapinoe, a osiem minut później rywalki dobiła strzałem z dystansu Rose Lavelle. Dla USA był to drugi z rzędu wygrany mundial i czwarty w historii - żadna inna reprezentacja nie może pochwalić się takim osiągnięciem i tylko Niemki wygrały więcej niż jeden tytuł. Dodatkowo za każdym razem, gdy nie wygrywały turnieju to zdobywały przynajmniej medal.