Anders Jacobsen najlepszy w niedzielnej LGP w Zakopanem. Małysz słabo

Marek Dybaś
Anders Jacobsen, zwycięzca niedzielnego konkursu LGP w Zakopanem.
Anders Jacobsen, zwycięzca niedzielnego konkursu LGP w Zakopanem. Fot. Marek Dybaś
Norweg Anders Jacobsen skokami na odległość 136,5 i 127,5 m wygrał niedzielne zawody Letniej Grand Prix w Zakopanem. Adam Małysz zajął dopiero 21 miejsce (121 i 122).

Dalej od niego, z Polaków skakali Łukasz Rutkowski (124 i 126) oraz Kamil Stoch (124,5 i 122).

Drugie miejsce zajął zwycięzca sobotniego konkursu Austriak Gregor Schlierenzauer, trzecie Norweg Johan Evensen (w sobotę był drugi).

Po sobotnich skokach i zajęciu trzeciego miejsca przez najlepszego naszego skoczka Adama Małysza wróciły nadzieje, że w niedzielę będzie lepiej. Niestety Adam po pierwszej serii był dopiero 21. Ostatecznie utrzymał tą pozycję.

W serii finałowej nie zobaczyliśmy Macieja Kota (31) i Rafała Śliża (44). Pozostali nasi reprezentanci też nie spisali się rewelacyjnie. Łukasz Rutkowski zajął 15 miejsce, Kamil Stoch 17., Krzysztof Miętus (30).