Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Andrzej Głaz, wójt Tuszowa Narodowego, nie chce "stać po stronie tęczowej zarazy"

Andrzej Plęs
Andrzej Plęs
Mariusz Kapała/Polska Press
LGBT to „tęczowa zaraza”, „diaboliczna ideologia”, a „obecny świat, znajdujący się pod wpływem ideologii LGBT został opętany przez szatana” - pisze wójt Tuszowa Narodowego Andrzej Głaz do Adama Bodnara, Rzecznika Praw Obywatelskich.

W marcu 2019 roku rada gminy w Tuszowie Narodowym jednogłośnie uchwaliła „Stanowisko Rady Gminy Tuszów Narodowy w sprawie powstrzymania ideologii „LGBT“, w której deklarowali, że przypilnują, by „do szkół nie mieli wstępu gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci”, a przed LGBT będą chronić „niewinność dzieci, autorytet rodziny i szkoły oraz swobodę przedsiębiorców”.

Padały słowa o „homopropagandzie”, deklaracja o „walce z poprawnością polityczną”, powoływano się na chrześcijańskie wartości, tradycję narodową i 1053 lata od chrztu Polski.

Tuszów pierwszy ustanawia "strefę wolną od LGBT"

Tuszów Narodowy był pierwszym samorządem na Podkarpaciu, który uchwałą ogłosił się „strefą wolną od LGBT”. Do końca ub. r. w skali kraju podobne inicjatywy podjęło ponad 50 samorządów, w tym Sejmik Województwa Podkarpackiego.

Adam Bodnar już w grudniu 2019 r. gwałtownie zaprotestował przeciwko takim aktom, tłumacząc, że każdy z nich jest nakierowany na piętnowanie i wykluczanie osób i grup z życia społecznego, a opartym na uprzedzeniach i stereotypach.

Radni ze „stref wolnych od LGBT” na apele rzecznika nie zareagowali, toteż z początkiem czerwca br. Adam Bodnar napisał list do wszystkich samorządów, które podjęły podobne uchwały. Ostrzegł po raz kolejny, że są niezgodne z prawem polskim i europejskim.

Ten ostatni argument potwierdza list Komisji Europejskiej do marszałków pięciu polskich województw, w którym KE grozi, że przydzielanie funduszy europejskich dla tych regionów może być uzależnione od przestrzegania praworządności. Jednym z pięciu adresatów był marszałek województwa podkarpackiego.

Andrzej Głaz: świat został opętany przez szatana, erotyzm i seks

Na list RPO błyskawicznie zareagował Andrzej Głaz, wójt Tuszowa Narodowego, zapowiadając, że nie wycofa się z deklaracji „strefy wolnej od LGBT”. Zdaniem wójta „oznaczałoby to opowiedzenie się po stronie tęczowej zarazy, jaką jest wspomniana diaboliczna ideologia i wyrażenie zgody na demoralizację młodego pokolenia, począwszy od przedszkola”. Dodaje, że „osoba zdemoralizowana od najmłodszych lat jest stracona dla społeczeństwa, w tym także dla kościoła”.

Andrzej Głaz stanowczo twierdzi, że brawo boże stoi ponad prawem stanowionym przez człowieka: „Najpierw bowiem trzeba słuchać Boga, a dopiero potem ludzi” – pisze wójt do RPO, a LGBT za swój cel postawiła sobie wprowadzenie wszelkiego zła. Ubolewa też nad stanem świata, który „został opętany przez szatana, erotyzm i seks”. List kończy zapowiedzią, że taki świat podzieli los biblijnej Sodomy i Gomory, „które zostały spopielone”. A „instytucje unijne znajdują się pod wpływem masonów”.

Pod nieobecność Andrzeja Głaza w urzędzie ciężar odpowiedzialności za gminę spadł na jego zastępcę Grzegorza Niedbała. Zastępca zapewnia, że sprawę listu zna tylko pobieżnie, wójt nie uzgadniał z nim jego treści i nie wie, kto jest autorem tekstu.

Gminne szkoły w Tuszowie Narodowym z Dekalogiem

Tuszów Narodowy zasłynął w czerwcu 2018 r., kiedy – z woli wójta - na ścianach frontowych pięciu gminnych szkół zawisły marmurowe tablice z Dekalogiem. W maju 2019 r. wójt Głaz oświadczył, że warszawskim sądzie rejonowym i w prokuraturze złożył pozew o ochronę dóbr osobistych w związku z filmem „Kler”.

- Obraża nie tylko księży, obraża również uczucia moje, katolika – wyjaśniał publicznie.

List do wójta Tuszowa Narodowego

Do naszej redakcji napisał dziś pan Janusz Mincewicz, dziennikarz z Katowic, który jest przerażony lisem wójta. Poprosił o publikację wiadomości, którą wysłał do Andrzeja Głaza.

Do Wójta Tuszowa Narodowego
Panie Wójcie
Wstydzę za Pana, za to, że poniża Pan, wyklucza mojego wnuka homoseksualistę z polskiego społeczeństwa nazywając go ideologią LGBT, Sodomą i Gomorą.

Jest Pan zapewne żarliwym katolikiem i niech się Pan ocknie, postępuję z nauką Chrystusa, nie zieje nienawiścią, bo to podłość. Ci ludzie mają prawo żyć godnie i nie są żadnym zagrożeniem dla polskiej rodziny, to wymysł Pana i polityków Panu podobnych, jak prezydent Duda.

Jest mi za Was wstyd, bo to zaścianek Europy, może Pan śmiało konkurować z Putinem, prezydentem Rosji, gdzie homoseksualiści są wykluczeni. Mój wnuk jest Pana bratem w wierze i proszę wykazać mu chrześcijańskie miłosierdzie, bo z powodu Pana podłej postawy cierpi, rani Go Pan boleśnie, jest w depresji, już kilka razy m.in. przez Pana wykluczenie, targał się na życie.
A czy jest Pan pewien, że Pana dziecko, wnuk, sąsiad, mieszkaniec gminy, a może ksiądz nie są homoseksualistami? I co wtedy?
Niech Pan szanuje inność, nie zieje nienawiścią do niej, jak to widać w Pana liście do Rzecznika Praw Obywatelskich. Reprezentuje Pan najgorszą postawę polskiego katolicyzmu - nienawiść do inności, i to w imię wiary w Boga. Jestem przerażony. Modlę się za Pana, bo jest Pan złym człowiekiem, choć zapewne uważa się Pan za dobrego, bo chodzi Pan do Kościoła. A dobrzy ludzie nie tylko chodzą do Kościoła, "trzymają " z Księdzem, ale także nie wykluczają bliźniego ze społeczności ze względu na jego inną orientację seksualną, która nie jest jego wyborem, lecz Boga, w którego Pan wierzy, i na którego się powołuje.
Z poważaniem
Janusz Mincewicz, Katowice, dziennikarz, menedżer społecznik

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24