Andrzej Lebiediew awansował do turnieju Grand Prix Challenge

bum
Andrzej Lebiediew może spełnić swoje marzenia o starcie w Grand Prix
Andrzej Lebiediew może spełnić swoje marzenia o starcie w Grand Prix Cellfast Wilki Krosno
Australijczyk Jack Holder z kompletem punktów wygrał na torze w Debreczynie rundę kwalifikacyjną do Grand Prix Challenge. Awans z trzeciego miejsca wywalczył Andrzej Lebiediew, kapitan Cellfast Wilków Krosno.

W Debreczynie tylko cztery pierwsze miejsca były premiowane awansem do Grand Prix Challenge, toteż walka o nie była bardzo zacięta. Bezkonkurencyjny był Holder. Pewnie awansował także Szymona Woźniak, który zgromadził 13 oczek. Lebiediew zgromadził o punkt mniej. Czwarta lokatę zdobył Rohan Tungate, który dodatkowym wyścigu pokonał Michaela Jepsena Jensena. Bartosz Smektała, drugi z Polaków zajął szóstą lokatę.
Turniej Grand Prix Challenge odbędzie się 20 sierpnia w Glasgow. Awans do cyklu GP 2023 zdobędzie tylko trójka zawodników.

Czołówka:
1. Jack Holder (Australia) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Szymon Woźniak (Polska) - 13 (3,2,3,3,2)
3. Andrzej Lebiediew (Łotwa) - 12 (2,3,2,2,3)
4. Rohan Tungate (Australia) - 11+3 (2,2,3,1,3)

5. Michael Jepsen Jensen (Dania) - 11+2 (3,2,1,3,2)
6. Bartosz Smektała (Polska) - 9 (3,3,0,0,3)

W poniedziałek runda kwalifikacyjna do GP Challenge odbyła się również w Abensbergu. Tutaj też awans wywalczyła najlepsza czwórka. Zabrakło w niej miejsca dla Patryka Dudka, który zakończył zawody na szóstej pozycji.