Andrzej Szpunar z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie zdobył złoty medal w Chinach [ZDJĘCIA]

US, KM PSP Rzeszów
Podczas 18. Mistrzostw Świata Policjantów i Strażaków w Chengdu w Chinach Andrzej Szpunar z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie zdobył złoty medal. Zwyciężył w biegu przełajowym Cross Country na dystansie ok 10 km. w kategorii wiekowej 40+. Na drugim miejscu podium uplasował się reprezentant Belgii a trzecie miejsce zajął zawodnik z Hongkongu.

8 sierpnia podkarpacka reprezentacja strażaków uczestniczyła w barwnym korowodzie państw, które brały udział w 18. Mistrzostwach Świata Policjantów i Strażaków w Chengdu w Chinach wnosząc biało czerwoną flagę naszego kraju z pośród 10 tysięcznej liczby zawodników z 79 państw świata.

Złoto dla Andrzeja Szpunara z Rzeszowa

11 sierpnia podkarpacki strażak PSP podczas 18. Mistrzostw Świata Policjantów i Strażaków w Chengdu w Chinach zdobył pierwszy złoty medal w lekkoatletycznych konkurencjach biegowych w organizowanych od 1967 roku przez federację WPFG Mistrzostwach Świata Policjantów i Strażaków. Andrzej Szpunar z czasem 37.23 min zwyciężył w biegu przełajowym Cross Country organizowanym na dystansie ok 10 km. w kategorii wiekowej 40+.

Na drugim miejscu podium uplasował się reprezentant Belgii a trzecie miejsce zajął zawodnik z Hongkongu.

Srebrny medal dla drużyny strażaków z Podkarpacia

Świetne czasy trzech podkarpackich reprezentantów, przyczyniły się również do osiągnięcia kolejnego dużego sukcesu w klasyfikacji drużynowej.

W biegu Cross Country w kategorii 30+ Andrzej Szpunar z KM PSP Rzeszów wraz z Robertem Kubitem z KM PSP Krosno oraz Mateuszem Teleszem z KW PSP Rzeszów uzyskali bardzo dobry łączny czas i zajęli drugiego miejsca zdobywając srebrny medal. Nasz zespół wyprzedziła jedynie świetnie dysponowana tego dnia reprezentacja z Indii.

Podkarpacka reprezentacja z 18. Mistrzostw Świata Policjantów i Strażaków w Chengdu w Chinach przywiozła jeszcze dwa brązowe medale (Andrzej Szpunar zajął 3 miejsce w kategorii 40+ w biegu półmaratońskim, a także drużynowo - strażacy w biegu półmaratońskim zajęli trzecie miejsce i zdobyli brązowy medal).