Ania Sabat druga podczas memoriału Wiesława Maniaka w Szczecinie

Anna Sabat podczas tegorocznych mistrzostw Europy zajęła 5. miejsce w finale biegu na 800 m. Paweł Relikowski
Zawodniczka Resovii Anna Sabat zajęła drugie miejsce w biegu na 800 metrów podczas Memoriału Wiesława Maniaka w Szczecinie.

Pochodząca z Jeżowego lekkoatletka na zawody pojechała prosto z Berlina, gdzie niespełna tydzień temu wywalczyła rewelacyjne 5. miejsce w biegu na 800 metrów.

„Resoviaczka” potwierdziła, ze jest w wysokiej formie, znów zbliżyła się do rekordu życiowego i z czasem 2:00,72 zajęła 2. miejsce. Szybsza od Polki była tylko mistrzyni Europy z Berlina Ukrainka Natalia Pryszczepa. Trzecie miejsce na podium zajęła z kolei czwarta w Berlinie Brytyjka Adelle Tracey.

W memoriale wzięli udział inni medaliści ME w Berlinie. Justyna Święty-Ersetic wygrała swój koronny bieg na 400 metrów, a Michał Haratyk konkurs pchnięcia kulą.

Wiesław Maniak, to były wicemistrz olimpijski z Tokio w sztafecie 4x400 m oraz mistrz Europy na 100 m z 1966 roku. Jego imieniem nazwano również stadion w Szczecinie, na którym rozgrywano zawody.