OPRAC.:
Jacek Kmiecik
Stanisław Aniołowski wygrał pierwszy etap wyścigu Dookoła Grecji 2023
Stanisław Aniołowski wygrał pierwszy etap wyścigu Dookoła Grecji 2023 CCC Development Team/Szymon Sikora
Najszybszy z peletonu Stanisław Aniołkowski (Human Powered Health) wygrał pierwszy etap wyścigu kolarskiego Dookoła Grecji, ze startem i metą w stolicy Krety – Heraklionie (188 km). Liderem touru pozostał zwycięzca wtorkowego prologu Nowozelandczyk Aaron Gate (Bolton Equities Black Spoke).

Aniołowski awansował na trzecie miejsce w generalce

Mistrz Polski ze startu wspólnego z 2020 awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Grèce.

Tuż za 26-letnim Aniołkowskim linię mety minęli Iuri Leitao (Caja Rural-Seguros RGA) i Tyler Stites z reprezentacji USA.

Dookoła Grecji ściga się czterech Polaków

W wyściu startują także kolarze HRE Mazowsze Serce Polski. Marcin Budziński zajął w środę 21. miejsce, w tym samym czasie co triumfator. Tomasz Budziński przyjechał na 54. pozycji ze stratą 4 sekunt, a Jakub Kaczmarek ukończył etap na 82. miejscu ze stratą 6.00 minut

Lider Gate wyprzedza kolegę z ekipy, Irlandczyka Rory'ego Townsenda o 9 sekund. Aniołkowski traci do prowadzącego 12 sekund. Marcin Budziński jest 22. – 35 sek., Tomasz Budziński 41. – 47 sek., a Kaczmarek 81. – 6.59.

Pięcioetapowy wyścig Dookoła Grecji zakończy się w sobotę w Olimpii.(PAP)