Apklan Resovia pokonała Elanę Toruń. Szymon Feret trafił za 3 punkty w 88. minucie

Zaktualizowano
Apklan Resovia w ramach 15. kolejki podejmowała Elanę Toruń. Lekko nie było, ale finisz należał do "pasiaków", które pokonały zespół z miasta Kopernika 2-1. Teraz nasz szykuje się na pucharowy hit z Lechem Poznań. Mecz już we wtorek.

I połowa zdecydowanie należała do „pasiaków”, choć na bramkową sytuację trzeba było poczekać. W 30. minucie o centymetry pomylił się Adrian Dziubiński. Przedłużył głową centrę z lewej strony, ale zamiast zdobyć gola, zderzył się z bramkarzem i chwilę poleżał na murawie. Po chwili kibice znów bili brawo, bo z dystansu huknął płasko na długi róg Szymon Kaliniec i niewiele się pomylił.

W ostatnim kwadransie połowy ataki Apklan Resovii nie ustawały. Ładnie z rzutu wolnego przymierzył Dziubiński; piłka skozłowała, ale bramkarz z Torunia odbił ją na róg. Aktywny był Serhij Krykun. Tuż przed przerwą przedryblował obrońcę, wpadł w pole karne, ale wypalił nad poprzeczką.

Po zmianie stron goście próbowali mocniej atakować, ale po paru minutach zapachniało bramką po podaniu Krykuna; piłką sunęła wzdłuż 5 metra i w ostatniej chwili obrońca „zdjął” ją z nogi Dziubińskiego. W 53. minucie na wypełnionej trybunie wybuchła euforia, bo z 15 metra solidny, płaski strzał oddał Kamil Radulj (asysta Krykuna), a bramkarz z Torunia nie zdążył nawet zareagować.

W 71. minucie Ukrainiec znów dryblował w polu karnym, udało się, raz, drugi, ale kolejny obrońca twardo interweniował i nasz skrzydłowy padł na murawę. Wyglądało to na faul, ale sędzia widział to inaczej. Za 4 minuty zrobiło się 1-1. Po rzucie rożnym Wojciech Daniel obronił uderzenie głową, ale po potężnej bombie Sokoła piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do celu. Wściekły na arbitra był Dawid Kubowicz, bo został popchnięty przez rywala i domagał się anulowania gola. Sędzia uznał, że nasz stoper przesadził w protestach i wlepił mu żółtą kartkę.

Przez dobrych kilka minut miejscowi dochodzili do siebie, Elana naciskała, kilka razy omal nie nadziała się skuteczną kontrę (Krykun), ale w końcu fani „pasiaków” znów mieli okazję do wiwatowania. Z wolnego centrował Radulj, piłka do niego wróciła, pan Kamil ponownie skierował futbolówkę na pole bramkowe, tam Daniel Świderski przyjął ja na pierś, przyblokował obrońcę, a Szymon Feret sprytnym strzałem z bliska wpakował piłkę na długi róg.

Resoviacy nie będą mieć wiele czasu na odpoczynek, ponieważ już we wtorek czeka ich wyzwanie w 1/16 Pucharu Polski. Tak trzeba przecież nazwać wizytę na Wyspiańskiego zespołu Lecha Poznań. W lidze poprzeczka też pójdzie w górę, bo w niedzielę ekipa znad Wisłoka na wyjeździe skrzyżuje rękawice z Widzewem Łódź.

Ciekawostkę stanowi fakt, iż mecz pilnie obserwowało (i robiło notatki) ponad 20 trenerów z regionu, którzy w weekend mieli w Rzeszowie kolejne szkolenie w ramach kursu UEFA B.

Apklan Resovia - Elana Toruń 2-1 (0-0)