Apklan Resovia zremisowała przegrany mecz. Kamil Radulj dwa razy faulowany, dwa razy trafił karne. Drugi w ostatniej sekundzie meczu

Kamil Radulj po meczu z GKS-em rozdał sporo autografów
Kamil Radulj po meczu z GKS-em rozdał sporo autografów Krzysztof Łokaj
Na koniec pierwszej rundy Apklan Resovia zremisowała 2-2 z u siebie z GKS-em Katowice. Rzeszowianie po 45 minutach przegrywali 0:2, ale w drugiej połowie Kamil Radulj wypracował dwa rzuty karne i oba trafił. Drugiego w ostatniej sekundzie meczu.
Apklan Resovia - GKS Katowice 2:2 (0:2)Bramki: 0:1 Rogalski 9, 0:2 Dejmek 24, 1:2 Radulj 53-karny, 2:2 Radulj 90+6-karny. RELACJA Z MECZU.

2 liga. Apklan Resovia pokazała charakter i w doliczonym cza...

Ślązacy nie marnowali czasu na rozpoznanie i szybko wyszli na plus. Dawid Rogalski uderzył nawet niezbyt mocno, niekoniecznie obok słupka, ale Wojciech Daniel nie zdołał zapobiec nieszczęściu.

- Mogłem się lepiej zachować - przyznał golkiper naszej ekipy.

W rewanżu dwukrotnie bliski szczęścia był Adrian Dziubiński. Za pierwszym razem nieznacznie się pomylił przy uderzeniu głową, za drugim ślicznie huknął z dystansu, ale piłka przeleciała centymetry nad poprzeczką.

Riposta przyjezdnych nadeszła po rzucie rożnym; piłka pofrunęła w stronę Radosława Dejmka, Dawid Kubowicz trochę się zdrzemnął i zawodnik GKS-u główką z 10 metrów skierował futbolówkę do celu.

Rzeszowianie chcieli strzelić kontaktowego gola przed przerwą, ale znów brakło paru centymetrów. Tym razem za głowę złapał się Serhij Krykun, który uderzając na długi słupek trafił w... słupek. Krótko przed pauzą zapachniało 0-3; Rogalski dostał prostopadłe podanie, znalazł się przed Danielem, ale trochę źle przyjął piłkę, strzelił niezbyt silno i bramkarz resoviaków pewnie wyłapał piłkę.

Po zmianie stron rzeszowianie byli już inną drużyną i ruszyli do odrabiania strat. Niestety, fortuna znów sobie z nich zakpiła; główkował Sebastian Zalepa, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce.

- Szkoda, bo bramkarz i tak by nie obroniłby, gdyby leciała nieco niżej - oceniał nasz stoper.

Wreszcie jednak słońce zaświeciło dla naszej ekipy. Kamil Radulj został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na 11 metr. Goście przekonywali arbitra, że przewinienie nastąpiło przed 16 metrem, ale nie przekonał. Piłkę na “wapnie” ustawił poszkodowany i mocnym strzałem obok słupka wpakował “skórę” do siatki.

“Pasiaki” nie zwalniały tempa, przycisnęły rywali i co chwilę pachniało golem na 2-2. Okazje miał m.in. Krykun; raz huknął nad celem, raz jego główkę obronił Mrozek. GKS szukał gola, który zamknie mecz, ale nasza defensywa nie popełniała błędów, poza tym klasę pokazywał Daniel.

Sędzia doliczył 5 minut do regulaminowego czasu gry. Szalikowcy zagrzewali resoviaków do walki, ale wydawało się, że tym brakuje już paliwa. A jednak. Mateusz Geniec w 93. min wrzucił piłkę w pole karne, dopadł do niej Radulj i w tej samej chwili został powalony na murawę przez rywala.

]Sędzia nie miał wątpliwości. Inaczej piłkarze z Katowic, którzy prowokowali przepychanki z naszymi graczami. Rolę rozpraszacza naszego pomocnika przyjął też bramkarz GKS-u, który próbował hipnotyzować resoviaka, i w końcu zarobił żółtą kartkę.

Trwało to długo, ale pan Kamil wytrzymał wojnę nerwów, wycelował identycznie jak za pierwszym razem i utonął w objęciach kolegów. Sędzia nie wznowił już gry.

Apklan Resovia - GKS Katowice 2-2 (0-2)