Apklan Resovia zremisowała z Odrą Opole. Bramki padały w pierwszej połowie. "Wejście smoka" Marka Mroza

Rzeszowianie odnieśli nad Odrą połowiczny sukces
Rzeszowianie odnieśli nad Odrą połowiczny sukces cwksresovia.pl
Apklan Resovia w 6. kolejce Fortuny 1. ligi zremisowała 1:1 wyjazdowy mecz z Odrą Opole. W wieczornym meczu obie bramki padły w pierwszej połowie. Rzeszowianie nadal muszą czekać na pierwsze w sezonie zwycięstwo

Po 1:3 z Arką Gdynia rzeszowianie jechali do Opola, aby wreszcie skutecznie zawalczyć o komplet punktów i odbić się nieco od dna tabeli. Rywal znad Odry też nie wystartował dobrze do sezonu, ale przystępował do gry podbudowany wygraną 4:2 z Sandecją Nowy Sącz, pierwszą w rozgrywkach.

Początek meczu rozpoczął się dla resoviaków niby średnio, ponieważ już po kwadransie kontuzji nabawił się Bruno Garcia. Brazylijczyka zastąpił Marek Mróz, który zaliczył istne „wejście smoka” – po kilku minutach dopadł do piłki, minął kilku przeciwników i ładnym strzałem z dystansu pokonał Dominik Kalinowskiego.

Było dobrze, jednak długo to nie potrwało, bo opolanie dość szybko wyrównali. Dokonał tego Szymon Łapiński, także uderzając z dalszej odległości.

Po zmianie stron ekipa znad Wisłoka miała wielki apetyt na gola nr 2, zdobycie kompletu punktów. Pod bramkę miejscowych nasi zawodnicy zawędrowali nie raz (10 rzutów rożnych dla Apklan Resovii), ale piłka nie chciała wpaść do siatki.

Odra Opole – Apklan Resovia 1:1 (1:1)