Arbiter Jagieła przedłużył passę Ciska [WIDEO]

Waldemar Mazgaj
Broniący przez całą drugą połowę ze złamanym palcem Piotr Cisek (trzeci z lewej) znów zachował czyste konto. KRZYSZTOF KAPICA
Bramkarz JKS-u nie przepuścił bramki już od 912 minut. Trener Izolatora rozważa swoją dymisję po porażce 0-2 z nowym liderem III ligi.

Pojedynek czwartej i drugiej drużyny tabeli nie zawiódł, a jarosławski zespół, wrócił na fotel lidera. Na dodatek, choć zagrał bez swojego trenera Pawła Załogi (pauzował za kartki), przedłużył passę meczów bez straconej bramki i bez porażki do 10!

Była 45. minuta meczu , gdy Jacek Tyburczy po akcji jubilata Sebastiana Brockiego uprzedził bramkarza JKS-u i trafił na 1-1. Jego radość była jednak przedwczesna, bo sędzia Tomasz Jagieła najpierw gola uznał, ale gdy zauważył, że na murawie leży Piotr Cisek (Tyburczy wpadł na niego po strzale), odgwizdał faul.

Zobacz dwie kluczowe sytuacje

- Uprzedziłem bramkarza, trąciłem piłkę wewnętrzną częścią stopy, a bramkarz uderzył rękawicą pod mojego buta. Sędzia główny z kapelusza odgwizdał faul, bo bramkarz symulował, że potrzebuje zmiany, a wyszedł na drugą połowę i normalnie bronił - złościł się Jacek Tyburczy, napastnik Izolatora.

- Piotrek ma złamany palec. Bronił w drugiej połowie, bo związał dwa ze sobą, ale zaraz jedziemy do szpitala - mówił trener gości Paweł Załoga.

Jednak większość kibiców, łącznie z obserwatorem meczu Markiem Komońskim z Mielca, nie miała wątpliwości - Tomasz Jagieła popełnił fatalny błąd i wg naszych informacji dostał możliwie najniższą ocenę i przez jakiś czas będzie musiał odpocząć.
- Marne to dla mnie pocieszenie - żałował jednak Tyburczy.

Na dodatek w 74. minucie po ataku Sobola w polu karnym padł Brocki i jeśli sędzia uznał, że symulował, to powinien usunąć go z boiska, bo miał już na koncie żółtą kartkę.

Boguchwalanie trzeci raz z rzędu grali u siebie i w tym czasie zdobyli tylko jeden punkt. Trener Izolatora Jakub Słomski rozważą dymisję.

- Mam swoje głębokie przemyślenia, męskie decyzje trzeba podejmować, brać odpowiedzialność za swoje decyzje. Czeka mnie chyba nieprzespana noc - przyznał.

Izolator Boguchwała - JKS 1909 Jarosław 0-2 (0-1)
0-1 Wolan (35, dobitka strzału Pelca), 0-2 Jurczak (78, po złym wybiciu obrońców).

Dłuższa relacja z opiniami i ocenami - w dzisiejszym "Stadionie"