SPRAWDŹ
  POPULARNE

  Popularne w marcu

  Rozwiń
  SPRAWDŹ
  Zwiń

  Popularne w marcu

  • Psie piękności na wystawie w Jarosławiu [FOTO, WIDEO]
  • Wiosenne trendy "Styl, moda i uroda". Akcja w galerii w Przemyślu [FOTO]
  • 10 najpopularniejszych rzeszowskich osiedli. Tu przybywa mieszkańców

  Artur Gerula z Przemyśla zachęca do konsultacji w sprawie...

  Artur Gerula z Przemyśla zachęca do konsultacji w sprawie niedźwiedzicy

  Janusz Motyka

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Czy jest sens budować dla drapieżnika kosztowne więzienie w Przemyślu przy już i tak napiętym budżecie miasta – pyta Artur Gerula

  Czy jest sens budować dla drapieżnika kosztowne więzienie w Przemyślu przy już i tak napiętym budżecie miasta – pyta Artur Gerula ©Janusz Motyka

  Są pilniejsze potrzeby dla Przemyśla niż budowanie kolejnego więzienia. Tym razem dla sympatycznego misia który tu nieopatrznie zawędrował - uważa Artur Gerula.
  Czy jest sens budować dla drapieżnika kosztowne więzienie w Przemyślu przy już i tak napiętym budżecie miasta – pyta Artur Gerula

  Czy jest sens budować dla drapieżnika kosztowne więzienie w Przemyślu przy już i tak napiętym budżecie miasta – pyta Artur Gerula ©Janusz Motyka

  W ten sposób Gerula komentuje najnowszy pomysł przemyskich włodarzy, którzy chcą zbudować w mieście potężny wybieg.

  Zdaniem Roberta Maślaka i Agnieszki Sergiel którzy analizowali na miejscu sytuację, trzeba wyłączyć z użytkowania spory fragment parku na Lipowicy. Solidnie go ogrodzić i wpuścić tam misia. No i trzeba tam zbudować jeszcze zaplecze. Które będzie tego misia "obsługiwało".

  Radni już deklarują na ten cel pierwsze 100 tys. z kieszeni podatników. Resztę miało by dać ministerstwo.

  - To jakiś absurd. Więzienie, jakiekolwiek by ono było zawsze dla dzikiego zwierzęcia będzie więzieniem. Czy ktoś się zastanowił ile będzie kosztowało utrzymanie i pełna "obsługa" dzikiego zwierzęcia? Uważam że miejsce misia jest na wolności a nie w klatce - tłumaczy Artur Gerula.

  Dodaje przy tym, że w przypadku kiedy drapieżnika nie da się naturalizować, to powinien on zostać w ogrodzie zoologicznym we Wrocławiu gdzie będzie miał najlepszą, fachową opiekę.

  - A jeśli chcemy promować nasze miasto to przy klatce misia niech powieszą reklamowy baner że to miś z Przemyśla - dodaje Gerula.

  Dlatego z transparentem i wypisanym na kartonie hasłem pikietuje przed przemyskim ratuszem na słynnej fontannie z niedźwiadkiem.

  Ten popularny przemyski performer w niekonwencjonalny sposób zmusza mieszkanców do zabierania głosu w ważnych nie tylko dla miasta sprawach. Dlatego teraz proponuje, żeby o losach zwierzęcia zadecydowali sami mieszkańcy Przemyśla. - Najlepiej w formie otwartej konsultacji - wyjaśnia swój pomysł.

  Drapieżnik o którym mieliby dyskutować mieszkańcy początkiem br. narobił sporo zamieszania w okolicach Przemyśla. Później powędrował w okolice Pruchnika, skąd po schwytaniu trafił do ZOO we Wrocławiu. Tam czeka na dalsze decyzje urzędników.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (43)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (43) forum.nowiny24.pl

  Jakie zmiany czekają nas u lekarzy? [GOŚĆ NOWIN]

  GALERIE ZDJĘĆ

  WIDEO