NOWINY24

  Polecamy Twojej uwadze

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Polecamy Twojej uwadze

  • Największe tragedie podkarpackich sportowców. Na torach ginęli żużlowcy, na drogach siatkarze i piłkarze
  • Podkarpacka wieś na starych zdjęciach z Narodowego Archiwum Cyfrowego
  • Za nami Plebiscyt „Piłkarskie Laury Podokręgu Rzeszów”

  Artur Szpilka na gali bokserskiej w Rzeszowie

  Artur Szpilka na gali bokserskiej w Rzeszowie

  Łukasz Pado

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Artur Szpilka na gali bokserskiej w Rzeszowie
  Artur Szpilka to kolejny bokser, którego zobaczymy podczas gali Wojak Boxing Night w Rzeszowie 25 czerwca. Będzie to pierwsza walka krakowianina po wyjściu z więzienia, a zarazem pierwsza w wadze ciężkiej.
  Artur Szpilka na gali bokserskiej w Rzeszowie
  Szpilka to jedna z największych nadziei polskiego boksu. Już jako 19-latek sięgnął po amatorskie mistrzostwo Polski seniorów wagi ciężkiej, a do kwalifikacji olimpijskiej zabrakło mu jednej wygranej. Na zawodowstwo przeszedł w 2008 roku, stoczył 5 walk w tym po jednej w USA i Włoszech, każdą z nich pewnie wygrał.

  W październiku 2009 roku, podczas gali z udziałem Tomasza Adamka i Andrzeja Gołoty, miał zmierzyć się z ostatnim polskim medalistą olimpijskim w boksie Wojciechem Bartnikiem, ale na ceremonii ważenia zjawiła się policja. Boksera zatrzymano, a powodem było uprawomocnienie się wyroku 18 miesięcy więzienia za pobicie.

  Pierwsze swoje zawodowe walki Szpilka toczył w kategorii junior ciężkiej (do 91 kg), ale w ostatnim czasie nabrał masy i waży 111 kg przy 192 cm wzrostu.

  - Jak wychodziłem z więzienia miałem 124 kilo - uśmiecha się groźnie wyglądający bokser, którego walki są niemal gwarantem świetnego widowiska. - Energia mnie rozpiera, najchętniej już stanąłbym w ringu. Zobaczymy jak ta pierwsza walka się ułoży, jak pójdzie dobrze, to idę dalej.

  W Rzeszowie walką wieczoru będzie pojedynek Dawida Kosteckiego z Lolengą Mockiem z Danii. "Cygan" zapewnia, że zarówno on jak i Szpilka będą w świetnej dyspozycji na gali.

  - Mieszkamy razem w Warszawie, trener nakazał mi przypilnować Artura i zadbać by trzymał się diety - mówi Kostecki. - Dobry chłopak, jeszcze nie jednego położy w ringu. Zobaczycie.

  Oprócz tej dwójki w ringu podczas gali "Wojak Boxing Night" w Rzeszowie zobaczymy m.in. Damiana Jonaka, Andrzeja Wawrzyka i Łukasza Maćca.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Gość

  ferdek

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo