Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Asseco Poland z Rzeszowa i Van Pur to firmy solidarne w biznesie przeciw Covid19

Józef Lonczak
Józef Lonczak
Trzydzieści polskich firm, które w obliczu kryzysu wywołanego koonawirusem wykazały się największą społeczną odpowiedzialnością wyróżnił miesięcznik „My Company Polska”. Wśród uhonorowanych znalazły się dwie spółki mocno kojarzone z Podkarpaciem czyli Asseco Poland S.A. i Van Pur S.A.

Sklasyfikowana na 19 pozycji spółka Asseco Poland będąc największym producentem oprogramowanie w Europie Środkowo-Wschodniej szybko zareagowała na Covid19 i podjęła cały szereg działań pomocowych i usprawniających, m.in. dla sektora edukacji, MSP czy zdrowia, na rzecz którego przekazało ponad 1 mln zł.

W szczególności Asseco Poland wsparło branżę medyczną nie tylko w formie finansowej. Firma udostępniła bezpłatny pakiet usług IT „Pacjencie #zostańwdomu”, których celem jest usprawnienie zdalnego kontaktu z pacjentami. W ramach współpracy z NFZ Asseco uzupełniło też znany już system eWUŚ o „znacznik kwarantanny”, który informuje personel medyczny o kwarantannie danego pacjenta i dacie jej zakończenia.

Ponadto, wspólnie z Operatorem Chmury Krajowej, Asseco Poland bezpłatnie udostępniło platformę edukacyjną dla szkół wyższych w ramach programu „Partnerstwo dla Uczelni”.

Warto dodać, że firma Asseco Poland współpracuje też z Ministerstwem Cyfryzacji nad wdrożeniem przepisów, umożliwiających wprowadzenie wideoweryfikacji jako zdalnej metody uwierzytelnienia tożsamości (e-podpis).

Ponadto specjaliści Asseco opracowałli również miniaplikację „Wnioski”, za pomocą której banki spółdzielcze mają zapewnione wsparcie w obsłudze wniosków o pomoc w ramach programu „Tarcza Finansowa PFR”.

Natomiast jedna z największych grup piwowarskich w Polsce spółka Van Pur przekazała 2 mln zł na walkę z pandemią koronawirusa. Pierwsza połowa kwoty trafiła do najbardziej potrzebujących szpitali z okolic zakładów w Łomży, Rakszawie, Zabrzu, Koszalinie, Jędrzejowie i Stalowej Woli. Drugi milion złotych zasilił Fundusz dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Zaraz w marcu br. w ramach funduszu solidarnościowego Van Pur zaoferował pomoc podkarpackim przedsiębiorcom, znajdującym się w szczególnie trudnej sytuacji finansowej, wywołanej skutkami pandemii koronawirusa na prowadzoną przez nich działalność gospodarczą.

- W tym szczególnym momencie, każda pomoc, nawet ta najmniejsza będzie bardzo ważna. Naszymi działaniami chcielibyśmy zainspirować również innych, aby w ramach swoich możliwości wsparli polskich przedsiębiorców. Wierzymy, że razem, solidarnie możemy wiele – podkreśla Jagoda Iwańczuk, prezes Van Pur S.A.

W związku z kryzysem wywołanym koronawirusem wiele firm udowodniło, że społeczna odpowiedzialność i wrażliwość nie są pustymi frazesami. Wg. magazynu „My Company Polska” na pierwsze miejsce zasłużył PKN ORLEN, który od początku pandemii przeznaczył w różnych formach ponad 100 mln na wsparcie społeczeństwa w walce z koronawirusem.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24