sportowy
  Asseco Resovia chce rewanżu w Częstochowie

  Asseco Resovia chce rewanżu w Częstochowie

  Marek Bluj

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Piotr Nowakowski znów zagra w częstochowskiej hali Polonia, ale tym razem w barwach Asseco Resovii.

  Piotr Nowakowski znów zagra w częstochowskiej hali Polonia, ale tym razem w barwach Asseco Resovii. ©fot. Krzysztof Łokaj

  W PlusLidze nikt, także Asseco Resovia, nie może już sobie pozwolić na żadne straty. Dziś nasza drużyna walczyć będzie w Częstochowie z Tytanem.
  Piotr Nowakowski znów zagra w częstochowskiej hali Polonia, ale tym razem w barwach Asseco Resovii.

  Piotr Nowakowski znów zagra w częstochowskiej hali Polonia, ale tym razem w barwach Asseco Resovii. ©fot. Krzysztof Łokaj

  Obaj przeciwnicy stawiają sobie inne cele, ale obaj bardzo chcą dziś wygrać. Resoviakom marzą się trzy punkty i powrót na trzecie miejsce po 15. kolejce.

  Zdecydowanym faworytem potyczki pod Jasną Górą są goście z Rzeszowa, ale w hali Polonia nikt nie może być pewnym swego.

  - To dla nas bardzo ważny i trudny mecz. Teraz liczą się nie tylko punkty, ale także sety. Częstochowa nie gra źle. Jedyną porażkę w I rundzie na własnym boisku ponieśliśmy z tą drużyną. Teraz jesteśmy żądni rewanżu - nie urywa trener Andrzej Kowal.

  Achrem jest z drużyną
  - Myślę, że tradycji stanie się zadość i zespół z Rzeszowa nie będzie miał z nami łatwo, że będą walka i emocje. Mecz zapowiada się dla nas obiecująco - twierdzi Bartosz Janeczek, atakujący Tytana, który wygrał w pierwszej rundzie na Podpromiu 3:1.

  - Inne są co prawda cele naszej drużyny i inne Resovii. Zajmujemy siódme miejsce w tabeli i chcemy zakwalifikować się do rundy play-off. Resovia zaś ma potencjał i skład na medale. Broni jednak nie składamy.

  Resovia jest czwarta, ale ma tyle samo punktów, co trzecia Delecta (gra dziś ze Skrą) i piąty Jastrzębski Węgiel (podejmuje Farta) Trzeba się mieć na baczności, zwłaszcza, że do końca sezonu zasadniczego już tylko cztery kolejki, a trener Kowal i jego podopieczni nie ukrywają, że chcą przystąpić do play-offów z jak najwyższej pozycji.

  Szkoleniowiec naszego zespołu ma do dyspozycji wszystkich zawodników, bo po kontuzji do normalnych zajęć powrócił już Olieg Achrem i wczoraj ćwiczył razem z kolegami w częstochowskiej hali. Czy zagra? Zobaczymy...

  Goście w...superlatywach
  Dzisiejsze spotkanie będzie wyjątkowe dla Piotra Nowakowskiego i Michała Gogola, którzy przed sezonem przenieśli się z Częstochowy do Resovii. Obaj w nowych barwach pokażą się w Polonii po raz pierwszy. Obaj mają do częstochowskiego klubu bardzo duży sentyment. Jak zostaną przyjęci. - Myślę, że to przyjęcie ze strony kibiców będzie dobre. Obaj mocno się dla naszego klubu przysłużyli. Można o tych gościach mówić w samych superlatywach - uważa Janeczek.

  Resovia w sobotę wygrała w Gdańsku z Lotosem 3:1. Tytan AZS przegrał w Kędzierzynie z ZAKSĄ 0:3, a wcześniej też do zera uległ Skrze. - Porażki nie dziwią, bo graliśmy z czołówką, ale nie wykorzystywaliśmy swoich szans w końcówkach, w kluczowych momentach brakowało w zespole kończącej ręki. Oby w środę było inaczej... - kończy Janeczek.

  Kibice znad Wisłoka liczą, że będzie 3:1 dla Resovii.

  Tytan AZS Częstochowa - Asseco Resovia

  Tytan
  Drzyzga
  Janeczek
  Wiśniewski
  Sobala
  Murek
  Gierczyński
  Stańczak (libero)
  Trener Marek Kardos

  Resovia
  Tichacek
  Bojić
  Lotman
  Nowakowski
  Grzyb
  Grozer
  Ignaczak (libero)
  Trener Andrzej Kowal

  Częstochowa - środa (15.02), godz. 19.
  Sędziują: Katarzyna Sokół i Jacek Hojka (oboje Wrocław). W pierwszym meczu: Resovia - Tytan 1:3.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Najlepsze produkty Podkarpacia

  Najlepsze produkty Podkarpacia

  SAMORZĄDOWIEC PODKARPACIA Wyniki głosowania!

  SAMORZĄDOWIEC PODKARPACIA Wyniki głosowania!

  "Przebój sezonu" - komedia omyłek w listopadzie w Rzeszowie