Asseco Resovia czwarta w Klubowych Mistrzostwach Świata. Nasz zespół przegrał mecz o brązowy medal z Fakiełem Nowy Urengoj 1:3

bell
Rosjanie okazali się lepsi, choć niczym specjalnym nie zaimponowali
Rosjanie okazali się lepsi, choć niczym specjalnym nie zaimponowali FIVB.org
To nie był dobry występ Asseco Resovii. Nasi siatkarze przegrali w Częstochowie mecz o brązowy medal Klubowych Mistrzostw Świata z Fakiełem Nowy Urengoj, wiceliderem rosyjskiej Superligi 1:3. Nasza drużyna grała ambitnie, ale bardzo nierówno, popełniała wiele błędów i po emocjonującej walce uległa rewelacji tegorocznego klubowego czempionatu globu. Medal naszej ekipie przeszedł koło nosa. Tytuł Klubowego Mistrza Świata po raz piąty w historii klubu zdobyło Trentino Volley pokonując Lube Cucine Civitanova 3:1.

- Bardzo chcemy zdobyć ten brązowy medal. Damy z siebie wszystko, aby wrócić do Rzeszowa z medalem - mówili jednym głosem zawodnicy Asseco Resovii marząc, aby nawiązać do sukcesu PGE Skry Bełchatów z 2012 roku. Niestety, nasza drużyna nie wykorzystała ogromnej szansy, bo Rosjanie nie zaprezentowali nic szczególnego. To był mecz błędów.

W pierwszym secie przewaga rzeszowskiej drużyny była aż nadto była widoczna. Bardzo skuteczny w ataku był Mateusz Mika, którego wspierali Thibault Rossard i Damian Schulz. Efekt wygrana z Fakiełem do 19.

Siatkarze Asseco Resovii nie poszli w ślady PGE Skry Bełchatów i Jastrzębskiego Węgla i nie stanęli na podium Klubowych Mistrzostw Świata, które w ostatnich dniach rozgrywane były w naszym kraju.

Asseco Resovia Rzeszów - Fakieł Nowy Urengoj 1:3. Polskie dr...

W drugim secie skuteczność Asseco Resovii w ataku spadła do zaledwie 25 procent. Fakieł to wykorzystał, że nasi nie kończyli ataków i popełnili aż 15 błędów.

Trzecią partię Resovia przegrała na dystansie, bo w końcówce walczyła na całego. Rosjanie prowadzili już 24:21 i mieli trzy piłki setowe. Przy serwisie Rossarda podopiecznym Gheorghe Cretu udało się obronić dwie z nich. Fakieł prowadził tylko 24:23, ale zachował zachowali zimną krew i wygrał 25:23. Bardzo dobrą zmianę dał Jakub Jarosz, który zastąpił Damiana Schulza

W czwartej partii resoviacy ambitnie dążyli do tie-breaka. Prowadzili 8:6, 12:10, 14:12, ale dali się zaszachować i Fakiel zdobył całą serię punktów prowadząc 20:17. Po zagrywce Rossarda wzrosły nadzieje. Niestety, ostatnie akcje należały do rywali, którzy brązowy medal KMŚ zdobyli po raz pierwszy w swojej historii.

- Niestety rozczarowuje wynik i sposób w jaki przegraliśmy. Nie widziałem w oczach zawodników Fakieła ognia.Mogliśmy spokojnie wygrać to spotkanie. Zdarzyły nam się własne niewytłumaczalne błędy w kolejnych trzech setach. Mam nadzieję, że coś zbudowaliśmy w tym turnieju, ale to zweryfikuje liga. Mamy nad czym myśleć, mamy na czym pracować - oceniał na antenie Polsat Spot Marcin Możdżonek, kapitan rzeszowskiej drużyny.

MECZ O 3. MIEJSCE – CZĘSTOCHOWA

ASSECO RESOVIA – FAKIEŁ NOWY URENGOJ 1:3 (25:19, 18:25, 23:25, 23:25)

RZESZÓW:K. Shoji 2, Smith 9, Schulz 4, Rossard 17 , Możdżonek 9, Mika 12, Perry (libero) oraz Jarosz 8. Trener Gheorghe CRETU.

NOWY URENGOJ: Kołodinskij 2, Kliuka 10, Ananiew 9, Udrys 15, Wołkow 13, Jakowlew 4, E. Shoji (libero) oraz Bogdan 5, Rukawisznikow, Kolenkowskij. Trener Camillo PLACI.

Sędziowali: Francisco Denny Cespedes (Dominikana) i Rogerio Espicalsky (Brazylia). Widzów 5366.

FINAŁ – CZĘSTOCHOWA
Mecz finałowy był kapitalnym widowiskiem. To była siatkówka na najwyższym poziomie. Po pięciu latach przerwy najbardziej utytułowany zespół świata wrócił na tron.
CUCINE LUBE CIVITANOVA – TRENTINO VOLLEY 1:3 (20:25, 25:22, 20:25, 18:25)
LUBE:
 Juantorena (12 pkt.), Stankovic (7), Sokołow (16), Leal (6), Simon (13), Bruno (1), Balaso (libero) oraz Massariv (0), Cantagalli (1), D’Hulst (0), Cester (0). Trener Giampaolo MEDEI.

TRENTINO: Vettori (11 pkt.), Russell (16), Candellaro (8), Giannelli (1), Kovacevic (14), Lisinac (11), Grebennikov (libero) oraz Nelli (0), Van Garderen (0). Trener Angelo LORENZETTI.

Sędziowali: Wojciech Maroszek (Polska) i Hernan Gonzalo Casamiquela (Argentyna). Widzów 5623.

Odnowiona szatnia siatkarek Developresu SkyRes Rzeszów. Nowe logo, nowe maskotki