Asseco Resovia jedzie do Hiszpanii

Marek Bluj
Resovia w lutym zagra o półfinał Pucharu CEV z Hiszpanami.
Resovia w lutym zagra o półfinał Pucharu CEV z Hiszpanami. Krzysztof Kapica
CAI Teruel z Hiszpanii będzie rywalem siatkarzy Asseco Resovii w rundzie challenge Pucharu CEV. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w Hiszpanii (terminy 1-3 lutego), rewanż w Rzeszowie (8-10 lutego).

Jeżeli resoviacy pokonają hiszpańska ekipę, to w półfinale spotkają z włoskim Sisley Treviso lub francuskim Arago de Sette.

CAI Teruel występowało w grupie B Ligi Mistrzów, w której wygrało dwa spotkania (3:0 i 3:1 z Radnickim Kragujevac) i z dorobkiem siedmiu punktów zakończyło rywalizację na trzecim miejscu (sety 11:13).

ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle czeka dwumecz z niemieckim Friedrichshafen. Jeżeli ekipa trenera Krzysztofa Stelmacha przejdzie niemieckiego rywala, to w półfinale zmierzy się z lepszym z pary: CSKA Sofia - Ziraat Bankasi Ankara.

- Moim zdaniem z czwórki drużyn, na które mogliśmy trafić najmocniejszy jest włoski Sisley Treviso. Pozostały trzy prezentują mniej więcej wyrównany poziom. To dobrze, że gramy pierwszy mecz na wyjeździe, a rewanż i ewentualnego złotego seta u siebie. Hiszpanie mają w składzie sześciu zawodników zagranicznych i są naprawdę groźni. W fazie grupowej Ligi Mistrzów stoczyli zacięte spotkania Grają dobrze, ale mam nadzieję, że my zagramy lepiej i ich pokonamy - powiedział trener resoviaków Ljubo Travica.

Pary rundy challenge Pucharu CEV

CAI Teruel (Hiszpania) - Asseco Resovia
Sisley Treviso (Włochy) - Arago de Sette (Francja)
CSKA Sofia (Bułgaria) - Ziraat Banksi Ankara (Turcja)
VfB Friedrichshafen (Niemcy) - ZAKSA Kędzierzyn - Koźle

Także zespoły Skry Bełchatów i Jastrzębskiego Węgla poznały rywali w drugiej rundzie Ligi Mistrzów. Mistrz Polski zmierzy się z belgijskim Knack Roeselare, natomiast wicemistrzowie kraju gościć będą niemiecki Generali Unterhaching.

Trudniejsze zadanie mają przed sobą nasze dwa kobiece zespoły. Aluprof Bielsko-Biała zagra z tureckim Vakifbankiem Gunes Stambuł, w którym występuje Małgorzata Glinka, a Bank BPS Fakro Muszyna z włoskiem MC-Carnaghi Villa Cortese.