Asseco Resovia najlepsza w turnieju w Kozienicach. W finale rzeszowianie pokonali Czarnych Radom

Fabian Drzyzga z Asseco Resovii został wybrany MVP turnieju w Kozienicach.
Fabian Drzyzga z Asseco Resovii został wybrany MVP turnieju w Kozienicach. Asseco Resovia
Asseco Resovia kontynuuje zwycięski marsz. Po wygranych w turnieju w Katowicach zwyciężyła w Kozienicach, w finale pokonując Czarnych Radom.

Zespół prowadzony przez trenera Alberto Giulianiego, jak na razie gra jak z nut, choć starcie finałowe z Czarnymi nie należało do łatwych. Rzeszowianie wygrali dwa pierwsze sety, ale w obu musieli trzymać koncentrację na najwyższym poziomie. Na szczęście, gdy któryś z graczy tracił skuteczność, z dobrej strony pokazywał się kolejny. Koncentracji „Resoviakom” zabrakło w trzecim secie. Prowadzili oni już 16:11, ale rywale nie dali się złamać. W końcu Czarni po efektownym bloku doprowadzili do remisu po 22, a w końcówce dali sobie jeszcze jedną szansę na wygranie meczu.

Radomianie obiecująco rozpoczęli czwartą odsłonę, bo od prowadzenia 8:5, ale potem rzeszowianie uaktywnili swoją zagrywkę, z którą zapoznali się już wcześniejsi sparingpartnerzy. Resovia błyskawicznie odskoczyła rywalom (16:12) i pielęgnowała tę przewagę już do końca. Najwięcej punktów dla rzeszowian zdobył Karol Butryn 21, a m.in. trzy asy serwisowe zanotował Robert Tath. U rywali 14 oczek to dzieło Sandera.
Dzień wcześniej Resovia pokonała w półfinale MKS Będzin 3:0. Tu mecz był bez historii, choć w ostatnim secie długo na prowadzeniu byli będzinianie, którzy jednak nie wytrzymali presji w końcówce. MVP całego turnieju wybrano Fabiana Drzyzgę.