Asseco Resovia pewnie wygrywa na zakończenie 24. kolejki. Resoviacy pokonują w Bydgoszczy Chemika 3:1

bell
Damian Schulz dał dobrą zmianę i zasłużył na nagrodę MVP meczu z Chemikiem
Damian Schulz dał dobrą zmianę i zasłużył na nagrodę MVP meczu z Chemikiem Sylwia Dąbrowa
W meczu kończącym 24. kolejkę siatkarze Asseco Resovii pokonali w Bydgoszczy Chemika za trzy punkty. Takie zwycięstwo potrzebne było resoviakom, aby w dwóch kolejkach, które zostały do zakończenia rundy zasadniczej zachować jeszcze choć matematyczne szanse na pierwszą szóstkę. Tytuł MVP spotkania trafił do rąk Damiana Schulza.

Resoviacy, którzy ponownie wystąpili bez Francuza Thibault’a Rossarda, pewnie wygrali pierwszą partię całkowicie kontrolując jej przebieg. Rzeszowski zespół dodał gazu od stanu 9:9, kiedy na zagrywkę wszedł Rafał Buszek. „Buszu” popisywał się udanymi serwami, a jego drużyna uciekła gospodarzom na dystans czterech punktów (12:9) i w dalszej części tej odsłony kontynuowała dobrą grę. Po zagrywce Mateusza Miki, który zaskoczył Adama Kowalskiego, libero Chemika, resoviacy przeważali 20:13. Mika skutecznym atakiem zakończył inauguracyjną partię, w której podopieczni trenera Gheorghe Cretu przeważali wyraźnie w każdym elemencie.

W 24. kolejce Plus Ligi Chemik Bydgoszcz przegrał z Asseco Resovią Rzeszów 1:3 (20:25, 25:22, 16:25, 15:25). Przez prawie trzy sety kibice zgromadzeni w hali Łuczniczka oglądali zaciętą walkę z obu stron: potężne serwisy, ciekawe wymiany, efektowne obrony i skuteczne kontry. W połowie trzeciego seta rzeszowianie przełamali chemików i mecz stał się jednostronny. Po tej porażce Chemik zagra o 11. miejsce, ale nie wiadomo kto - oni czy Cuprum Lubin będą mieli przewagę własnej hali.

Chemik Bydgoszcz - Asseco Resovia Rzeszów [zdjęcia kibice + mecz]

Drugi set od początku był wyrównany. Resoviacy trochę spuścili z tonu, natomiast Chemik poprawił jakość na zagrywce, w ataku i bloku; po zastawie na Mice przeważał 16:13. Resoviacy mieli problemy na przyjęciu. Także na siatce szło im jak po grudzie. Kiedy Jakub Jarosz natrafił na szczelny blok z Bydgoszczy Chemik prowadził 19:16. Po akcjach Nikoli Kovacevicia, podtrzymywał swoją inicjatywę i przewagę. Kropkę nad „i” postawił bardzo skuteczny Bartłomiej Lipiński atakiem ze skrzydła. Było 1:1.

Trzecia odsłona znów wysoko wygrana przez Resovię. Goście po serii trzech punktów z rzędu uzyskali pięć oczek zapasu (13:8). Dobra gra blokiem rzeszowskiej drużyny przyniosła jej kolejne punkty (18:13). Damian Schulz, który bardzo udanie zmienił Jakuba Jarosza, notując 100-procentowaą skuteczność w ataku, mocnymi zbiciami i zagrywkami bombardował szeregi miejscowych. Sekundował mu Buszek. Chemik był bezradny.

Czwarty set także dla gości, który znów dominowali na boisku. Mecz zakończył Bartłomiej Lemański. Nagroda MVP dla Damiana Schulza. Kolejny mecz rzeszowski zespół rozegra w piątek (17.30) w Lubinie z Cuprum.

Chemik Bydgoszcz - Asseco Resovia 1:3 (20:25; 25:22, 16:25, 15:25)
Chemik:
Margarido, Lipiński 11, Szalacha 6, Kovacević 8, Filipiak 13, Morozow 5, Kowalski (libero) oraz Gryc, Siwicki. Trener Jakub Bednaruk.

Asseco Resovia: Shoji 2, Lemański 7, Jarosz 8, Buszek 14, Mika 7, Smith 12, Perry (libero) oraz Schulz 8. Trener Gheorghe Cretu.

Sędziowali: Marek Budzik i Wojciech Maroszek (Żory). MVP: Damian Schulz.

W rozegranym w poniedziałek zaległym meczu 16. kolejki PlusLigi Trefl Gdańsk przegrał z PGE Skrą Bełchatów 2:3
(25:27, 25:27, 25:18, 25:22, 11:15). Dzięki temu zwycięstwu Skra zapewniła sobie awans do fazy play-off.