Asseco Resovia przegrała w Maceracie i odpadła z Ligi Mistrzów

pmarkocki
Asseco Resovia za burtą siatkarskiej Ligi Mistrzów.
Asseco Resovia za burtą siatkarskiej Ligi Mistrzów. archiwum
Siatkarze Asseco Resovii przegrali w wyjazdowym pojedynku z włoskim Lube Banca Macerata 1:3. Tym samym rzeszowianie pożegnali się z Ligą Mistrzów.

Podopieczni Andrzeja Kowala zagrali bardzo słabe spotkanie i pożegnali się z siatkarską Ligą Mistrzów. Asseco Resovia przegrała we Włoszech 1:3.

Gospodarze mieli wyraźną przewagę od samego początku spotkania. W pierwszym secie przegrywaliśmy nawet 6 punktami - dopiero w końcówce gra bardziej się zaostrzyła, ale ostatecznie Lube Banca Macerata wygrała do 23.

W drugiej odsłonie siatkarze Asseco Resovii zostali całkowicie rozbici. W krytycznym momencie Włosi prowadzili nawet 21:12. Rzeszowski zespół popełniał mnóstwo błędów.

Po raz pierwszy na prowadzenie mistrzowie Polski wyszli w III secie (6:5). Przez dłuższy czas gra była wyrównana, ale w końcówce to znów gospodarze wyraźnie prowadzili (21:18). Pewni wygranej Włosi jednak za bardzo się rozluźnili i Resovii udało się urwać seta.

W czwartej odsłonie niespodzianki jednak już nie było. Włosi bezlitośnie wykorzystali błędy Asseco Resovii, która miała poważne problemy z zagrywką. Ostatecznie przegrała do 18 i cały mecz 1:3 odpadając tym samym z Ligi Mistrzów.

Zobacz: Lube Banca Macerata - Asseco Resovia [zapis relacji na żywo]

Lube Banca Macerata - Asseco Resovia 3:1 (25:23, 25:18, 23:25, 25:18)

Macerata: Zajcew, Parodi, Stankovic, Travica, Kooy, Podrascanin, Henno (libero) oraz Pajenk, Starovic, Monopoli

Resovia: Lotman, Nowakowski, Tichacek, Kosok, Achrem, Bartman, Ignaczak (libero) oraz Perłowski, Grzyb, Kovacević