Asseco Resovia przegrała z Azimutem Modena 2:3

bell
Marko Ivović był najskuteczniejszym zawodnikiem Asseco Resovii w meczu z Azimutem Modena Krzysztof Kapica
Siatkarze Asseco Resovii w pierwszym meczu I rundy play-off Ligi Mistrzów przegrali po wyrównanej walce 2:3 z Azimutem Modena. Wicemistrz Polski prowadził w setach 2:1, ale finisz nalezał do mistrza Włoch.

Asseco Resovia zaczęła odważnie, tak, jak miała rozpocząć. Dawid Dryja popisywał się kąśliwymi zagrywkami i asami, jego koledzy dobrze przyjmowali, stawiali blok, John Gordon Perrin sfinalizował kontrę i wicemistrzowie Polski znajdowali się w natarciu; prowadzili 10:6. Niestety, przez błędy w ataku i na zagrywce resoviacy utracili całą przewagę (13:13), ale nie zrazili się chwilowym niepowodzeniem. Po asie Marko Ivovicia rzeszowska drużyna prowadziła 15:13, a po zbiciach z przechodzących piłek Marcina Możdżonka 18:14, zaś po punktowej zagrywce Rossarda 21:17. W końcówce niwelował straty Włochów do jednego punktu Earvin N'Gapeth, ale Perrin atakiem po bloku postawił kropkę nad "i". To była gra ze znakiem jakości.

W secie numer 2 Azimut bardziej zwarł szyki. Zaczął bardziej agresywnie zagrywać, ale kiedy na blok nadział się Luca Vettori, a Perrin zagrał asa, było 11:10 dla Resovii. Blok był bardzo ważnym atutem gospodarzy. Po kolejnej zastawie Dryi notowano 13:11. Piotr Nowakowski, Schoeps i podwyższyli na 15:12. Po ataku z krótkiej Nowakowskiego zespoły naradzały się na drugiej przerwie technicznej (16:14). Maxwell Hold wyrównał zagrywką (16:16). Od stanu 18:18 grała tylko Modena, która zmieniła rozgrywającego, włączyła do swojego arsenału blok i nim ostudziła animusz naszego teamu (18:22). Także w ataku miała dużą przewagę. Mimo wszystko, szkoda tego seta.

Trzecia odsłona zaczęła się od 8:5 i 10:7 dla Azimutu. Oba zespoły w tej części gry nagminnie psuły zagrywkę. Resovia dochodziła utytułowanego przeciwnika na dystans jednego punktu (12:13), a po autowym ataku Namanji Petricia był remis 13:13. Kolejne minuty upłynęły pod znakiem wyrównanej gry (18:18). Atak resoviaków "ciągnął" Ivović. Po drugiej stronie siatki udanymi akcjami popisywał się E. N'Gapeth; to on sprawił, że ekipa z Włoch przeważała 20:18. Po świetnych blokach Możdżonka było 20:20 i 23:23. Azimut miał piłkę setową, ale popełnił błąd i na tablicy pojawił się wynik 24:24. Vettori palnął w aut i setbola miała Resovia. Po ataku Ivovicia kolejnego. Nowakowski zaczaił w bloku na się Holcie i wicemistrz Polski prowadził w meczu z mistrzem Włoch, który popełniał wiele błędów, 2:1. Ale emocje były przednie!

Asseco Resovia przegrywa pierwszy mecz z Azimutem Modeną 2:3.

Asseco Resovia przegrywa pierwszy mecz z Azimutem Modeną 2:3 [ZDJĘCIA]

Resovia w czwartej partii ścigała Włochów, którzy po akcji E. N'Gapetha przeważali 10:7. Wyrównała na 10:10, ale zdeterminowany rywal uzyskał 5-punktowy zapas (20:15) i pewnie doprowadził do tie-breaka. W nim od początku przewagę uzyskali Włosi (5:1, 8:3, 12:8), ale ambitni rzeszowianie po zagrywkach Rossarda wyrównali na12:12. Finisz dla gości zrobili duży krok do awansu do kolejnej rundy play-off. Rewanż 23 marca w Modenie. W Resovii nie zagrał Gavin Schmitt, a w Azimucie Kevin Le Roux.

Wyniki innych meczów I rundy play-off: Knack Roeselare - Zenit Kazań 0:3 (23:25, 19:25, 18:25); Biełogorie Biełgorod - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1(13:25, 25:21, 25:23, 25:20); BBSK Stambuł - Berlin Recycling Volleys 3:2 (25:20, 30:32, 25:22, 20:25, 15:13); PGE Skra Bełchatów - Cucine Lube Civitanova 1:3 (21:25, 25:21, 23:25, 21:25).

Asseco Resovia - Azimut Modena 2:3 (25:23, 19:25, 27:25, 19:25, 12:15)

Resovia: Drzyzga, Ivović, Możdżonek, Nowakowski, Perrin, Schoeps, Masłowski (libero) oraz Rossard, Nowakowski, Jaeschke, Tichacek. Trener Andrzej Kowal.

Azimut: Travica, Vettori, E. N’Gapeth, Piano, Petrić, Holt, Rossini (libero) oraz Massari, Orduna, S. N'Gapeth. Trener Lorenzo Tubertini.

Sędziowali: Iwajło Iwanow (Bułgaria) i Jurij Bakunowicz (Białoruś). Widzów: 4700.