Asseco Resovia przegrywa w Radomiu z Cerrad Carnymi 0:3. Słaby mecz naszej drużyny. Dobra gra i zasłużona radość gospodarzy

bell
Siatkarze Asseco Resovii w meczu 25. kolejki PlusLigi przegrali w Radomiu z Cerrad Czarnymi 0:3. To niespodzianka, bo resoviacy byli stawiani w roli faworytów. Gospodarze rozegrali jednak bardzo dobrą partię i cały czas posiadali inicjatywę. Resovia raz wygrywa 3:0, raz przegrywa 0:3, jednym słowem gra w kratkę.

W pierwszym secie, do stanu 14:14, toczyła się wyrównana walka. Następnie Czarni całkowicie przejęli inicjatywę i uciekli na 19:15 wykorzystując błędy resoviaków. Zmiany wprowadzane przez trenera Andrzeja Kowala nie zmieniły obrazu gry. Radomski zespół zakończył inauguracyjną partię dwoma mocnymi ciosami. Zadał z pola zagrywki Wojciech Żaliński, kapitan Czarnych.

Początek drugiej partii również był wyrównany. Resovia trzymała się do stanu 19:19, ale końcówkę znów przegrała, także dlatego, że nie była należycie dokładna i czujna. Seta zakończył Dejan Vincić, który zaskoczył naszych zawodników z drugiej piłki. Czarni nieoczekiwanie, ale zasłużenie prowadzili w meczu 2:0.

Trzeciego seta rozpoczął w Resovii na rozegraniu Michał Kędzierski, który grał w Czarnych trzy sezony. Po jego asie było 7:7 i Czarni dodali gazu. Po serii udanych zagrań patrzyli wysoko z góry na resoviaków, którzy przegrywali z kretesem (11:18). Gospodarze rządzili i dzieli w swoje specyficznej hali i rozbili rzeszowską drużynę. Po błędzie rzeszowian w przyjęciu było 21:13. W końcówce przyjezdni nieco zmniejszyli stratę, ale było to zbyt mało, aby jeszcze powalczyć o odwrócenie niekorzystnego rezultatu. Po mocnym i skutecznym ataku Hubera, gospodarze mieli piłkę meczową (24:18). Pojedynek zakończył się po zepsutej zagrywce przez Depowskiego i Cerrad Czarni zgarnęli całą pulę.

Sytuacja Resovii w tabeli coraz bardziej się komplikuje. We wtorek zagra ona w Biełgorodzie w półfinale Pucharu CEV, a w sobotę zmierzy się u siebie z Łuczniczką.

Cerrad Czarni Radom - Asseco Resovia 3:0 (25:18, 25:22, 25:20)

Czarni: Vincić 5, Ostrowski 3, Huber 10, Vincić, Fornal 11, Kwasowski 15, Żaliński 17, Watten (libero). Trener Robert Prygiel.

Resovia: Tichacek 1, Śliwka 8, Jarosz 8, Dryja 5, Perłowski 2, Rossard 9, Masłowski (libero) oraz Depowski 1, Schoeps 8, Kedzierski 1, Chinenyeze. Trener Andrzej Kowal.

Sędziowali: Jacek Broński i Sławomir Gołąbek. Widzów: 1300. MVP: Tomasz Fornal.