Asseco Resovia wygrywa w Spodku z GKS-em Katowice 3:0. Andrzej Kowal lepszy od Piotra Gruszki

bell
Resovia walcząca o miejsce w "6" po pierwszej rundzie odniosła bardzo ważne zwycięstwo w Katowicach Krzysztof Kapica
Siatkarze Asseco Resovii w meczu kończącym 13. kolejkę PlusLigi pewnie pokonali w Spodku GKS Katowice 3:0. Nagrodę MVP zdobył Thibault Rossard.

Początek spotkania był wyrównany. Oba zespoły ryzykowały na zagrywce. Od stanu 16:16 resoviacy szybko "odjechali" na 19:16. Piotr Gruszka, coach GKS-u, który podobnie jak opiekun resoviaków Andrzej Kowal, startuje w konkursie na trenera kadry polski siatkarzy, poprosił o czas. Jego podopieczni zdobyli dwa punkty z rzędu. Z kolei na rozmowę wezwał swoją drużynę Kowal. Piłkę setową dał swojej drużynie Aleksander Śliwka, który skończył także poprzednią akcję. Seta zakończył asem Jakub Jarosz zdobywając swój piąty punkt w meczu. Resoviacy dominowali w ataku oraz w przyjęciu.

W drugiej partii przewaga rzeszowskiej drużyny była jeszcze bardziej widoczna. GKS tylko do stanu 8:8 stawiał się gościom z nad Wisłoka. Potem Asseco Resovia punktowała seriami. Po mocnym zbiciu Śliwki nasza drużyna przeważała 16:10. Po atakach Rossarda Resovia prowadziła 21:15. Po akcji Śliwki team z Rzeszowa miał setbola (24:19) i rychły koniec wydawał się bliski. Tymczasem po dwóch z rzędu błędach gości był remis 24:24. W nerwówce na przewagi na szczęście górą byli przyjezdni, którzy osłabili swoją moc w ataku. Marcin Możdżonek blokiem zatrzymał rosnące apetyty rywali i ich kibiców. Wszystko dobre, co się dobrze kończy.

10-minutowa przerwa nie zmieniła nic. Od stanu 11:11 Resovia wzmocniła zagrywkę i dominowała. Brawo! To drugie zwycięstwo resoviaków w drugim meczu po powrocie na trenerski stołek Andrzeja Kowala.

GKS Katowice - Asseco Resovia 0:3 (20:25, 25:27, 16:25)
GKS:
Komenda, Butryn 14, Kapelus 3, Pietraszko 4, Kohut 6, Quiroga 9, Mariański (libero) oraz Stańczak (libero), Sobański 5, Stelmach 2, Krulicki, Witczak, Kalembka 1, Fijałek. Trener Piotr Gruszka.

Asseco Resovia: Kędzierski 1, Lemański 5, Jarosz 15, Rossard 12, Śliwka 13, Możdżonek 8, Masłowski (libero) oraz Tichacek 1, Dryja, Krastins, Depowski. Trener Andrzej Kowal.

Sędziowali Paweł Ignatowicz i Waldemar Kobienia. Widzów:2500. MVP: Thibault Rossard.

Mieczysław Golba: Sąd nie dał wiary Kazimierzowi Greniowi [STADION]