Asseco Resovia za burtą Pucharu Polski. Przegrała z PGE Skrą Bełchatów 0:3

bum
Resoviacy w każdym secie mieli dobre momenty gry, ale końcowy sukces odnieśli bełchatowianie Krzysztof Kapica
W meczu ćwierćfinału Pucharu Polski PGE Skra Bełchatów wygrała z Asseco Resovią 3:0 i awasowała do turnieju finałowego tych prestiżowych rozgrywek, który odbędzie się we Wrocławiu.

Siatkarski klasyk dla PGE Skry. Pierwszy set był bardzo ważny. Resovia grała w nim odważnie i skutecznie. Przeważała 16:13. Po przerwie na żądanie Roberto Piazzy sprawy w swoje ręce na zagrywce wziął Bartosz Bednorz. Popisał się on serią udanych zagrywek, z którymi resoviacy mieli duży problem. Efekt? Skra objęła prowadzenie 17:16. Nasza drużyna, mimo błędów i kłopotów, wyrównała na 24:24. W grze na przewagi górą byli bełchatowianie.

W drugim secie po zagrywkach Marcina Możdżonka 4:0 prowadziła Resovia, która następnie przeważała 13:12, ale kiedy na zagrywkę wszedł Bartosz Bednorz Skra uciekła na 17:13 zdobywając cztery punkty z rzędu. Po asowej zagrywce Milana Ebadipoura gospodarze przeważali 20:16 punktując także w bloku. Tę przewagę Mariusz Wlazły i spółka spokojnie dowieźli do końca.

Resoviacy znaleźli się pod ścianą, ale nie spasowali. W trzeciej odsłonie prowadzili 4:2 i 8:3. Niestety, na zagrywkę wszedł Ebadipour i popisał się kapitalną serią serwów, dzięki której bełchatowianie objęli prowadzenie 11:8. Można było się załamać. Skra wskoczyła na jeszcze wyższy bieg i po akcji Szymona Romacia prowadziła 14:10. Świetnie dysponowany Bednorz strzelał zagrywkami i podwyższył na 17:11. Przyjęcie w naszej drużynie mocno kulało. Skra pewnie wygrała tego seta i cały mecz.

W półfinale turnieju bełchatowianie zmierzą się ze zwycięzcą meczu ONICO Warszawa - Jastrzębski Węgiel.

PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia 3:0 (26:24, 25:20, 25:17)

Skra: Łomacz 2, Wlazły 5, Kłos 7, Lisinac 11, Ebadipour 12, Bednorz 14, Piechocki (libero) oraz Janusz, Romać 5, Janusz. Trener Roberto Piazza.

Resovia: Tichacek 1, Jarosz 5, Lemański 6, Możdżonek 7, Rossard 13, Śliwka 9, Masłowski (libero) oraz Perłowski, Schoeps, Depowski 2, Kędzierski, Krastins 1. Trener Andrzej Kowal.

Sędziowali: Paweł Ignatowicz i Waldemar Kobienia (Opole). Widzów: MVP meczu: Bartosz Bednorz.

W innych meczach ćwierćfinałowych: Stal AZS PWSZ Nysa - Trefl Gdańsk 0:3 (19:25, 17:25, 24:26), Krispol Września – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (19:25, 16:25, 21:25).