Asseco Resovia została rozbita w Radomiu przez Czarnych. To już trzynasta porażka rzeszowskiego zespołu. Żal było patrzeć!

bell
Czarni zrewanżowali się Asseco Resovii za porażkę 1:3 w pierwszej rundzie
Czarni zrewanżowali się Asseco Resovii za porażkę 1:3 w pierwszej rundzie Krzysztof Kapica
Siatkarze Asseco Resovii w meczu zamykającym 24. kolejkę PlusLigi zostali rozbici przez Czarnych Radom 3:0. Rzeszowski zespół znów grał bardzo słabo i nie stawił żadnego oporu gospodarzom, którzy - jak oni - w tym sezonie mocno zawodzą. To już trzynasta porażka podopiecznych trenera Wojciecha Serafina w rozgrywkach.

Resoviacy grali, jak sparaliżowani i nie mieli nic do powiedzenia, przegrali w trzech krótkich setach. Stawka konfrontacji była bardzo wysoka. Kto wygrywał, awansował do czołowej ósemki. Zrobili to Czarni i znajdują się obecnie na ósmym miejscu. Asseco Resovia nie podjęła walki i plasuje się w samym ognie Plusligi - dokładnie jest dwunasta. Kolejne upokorzenie dla kibiców.

Rzeszowska drużyna wystąpiła bez Bartłomieja Lemańskiego, który na treningu przed wyjazdem do Radomia nabawił się lekkiego urazu mięśni brzucha. Ponieważ „Leman” znajduje się w bardzo dobrej dyspozycji, zdobywa dla naszej drużyny dużo punktów, było to poważne osłabienie. W tej sytuacji w ekipie trenera Wojciecha Serafina zadebiutował Tomasz Kalembka.

Pierwszy set był bez historii. Resovia zaczęła fatalnie i już do zakończenia inauguracyjnej odsłony była w głębokim cieniu Czarnych. Rzeszowa ekipa słabo przyjmowała, nie kończyła akcji, popełniała błędy. Miejscowi dominowali na boisku. Przy prowadzeniu gospodarzy 9:3, Damiana Schulza zastąpił Zbigniew Bartman. Niemoc rzeszowskiej drużyny praktycznie w każdym elemencie trwała jednak nadal, co radomianie, którym wychodziło praktycznie wszystko, bezlitośnie wykorzystywali; prowadzili 16:5 i 19:7, 20:8. To była demolka, różnica poziomów i determinacji. Trener Wojciech Serafin wymienił większość graczy, bo nikt nie grał należycie.

Wydawało się, że Resovia może grać już tylko lepiej. W drugiej odsłonie spisywała się odrobinę lepiej, a to było o wiele za mało. Początek partii znów – jak w pierwszej - wyraźnie dla Czarnych (9:1, 10:3). Resovia wciąż bez składu, ładu i pomysłu na grę. Na boisko wszedł Obieg Achrem. Za chwilę drgnęło. Drużynę rozruszał trochę, ale tylko na chwilę Nicholas Hoag, to po jego akcjach i asowej zagrywce resoviacy zmniejszyli straty do dwóch oczek (12:10). Czarni włączyli skuteczny atak i zagrywkę, i szybko odbudowali wysoką przewagę (21:13). Resovia zdołała zdobyć tym secie tylko dwa punkty więcej niż w pierwszym. Najskuteczniejsi w swoich drużynach byli po dwóch setach: Brenden Sander – 10 i Karol Butryn – 12 po radomskiej stronie i Nicholas Hoag – 9 i Bartłomiej Krulicki – 4 po rzeszowskiej.

Kiedy po ataku Karola Butryna w trzecim secie Czarni prowadzili 4:0, w ekipie z Rzeszowa powoli umierała całkowita wiara, że może w Radomiu coś wskórać. Ten sam zawodnik zaserwował asa na 7:1. Hoag palnął w aut na 10:4. Czarni dzielili i rządzili na siatce (13:7, 17:9, 19:10, 20:12). Resoviacy byli bezradni. Co to będzie?...

Był to mecz numer 16 pomiędzy Resovią i Czarnymi w zawodowej lidze i trzecie zwycięstwo radomian, którzy wzięli srogi rewanż za przegraną w pierwszej rundzie na Podpormiu 1:3.

Cerrad Enea Czarni Radom – Asseco Resovia 3:0 (25:15, 25:17, 25:19)

Czarni: Kędzierski, Sander 18, Butryn 19, Pajenk 7, Ostrowski 9, Włodarczyk 5, Ruciak (libero) oraz Masłowski (libero), Protopsaltis, Firszt. Trener Robert Prygiel.

Resovia: Shoji 1, Schulz 5, Buszek, Krulicki 5, Kalmebka 1, Hoag 10, Perry (libero) oraz Bartman 3, Marechal 3, Mariański (libero), Komenda 1, Achrem 4, Kosok. Trener Wojciech Serafin.

Sędziowali: Jarosław Makowski i Maciej Maciejewski. Widzów: 1500. MVP: Brenden Sander.