AUTOPART stawia na nowe technologie. Wiodący polski producent wysokiej jakości akumulatorów do wszystkich typów pojazdów

Artykuł sponsorowany
Koła zębate używane w wielu urządzeniach także drukuje się w 3D
Koła zębate używane w wielu urządzeniach także drukuje się w 3D archiwum autopart
AUTOPART, czołowy polski producent akumulatorów, usprawnia i doskonali swój obszar produkcyjny. W ostatnich miesiącach firma zastosowała technikę druku 3D, dzięki której powstały elementy wspierające pracę ludzi oraz wpływające na efektywność niektórych urządzeń.

Obszar produkcyjny AUTOPART jest w trakcie znaczących zmian. Już początkiem lata zostanie oddana do użytku nowa hala magazynowa, co wpłynie na optymalizację procesu produkcji.

- To efekt konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju. Jej główne założenia to doskonalenie procesu produkcyjnego zgodnie z podejściem lean manufacturing, robotyzacja, orientacja na rozwiązania pomagające człowiekowi oraz poprawiające warunki pracy, takie jak zaawansowane filtry i systemy wentylacyjne - mówi Mariusz Słowik, wiceprezes firmy AUTOPART. - To oczywiście duże inwestycje, ale staramy się też patrzeć na małe usprawnienia, które znacznie zwiększają ergonomię codziennej pracy - dodaje wiceprezes.

Technika druku 3D

Do takich należą właśnie elementy wykonane techniką druku 3D, które zostały zaprojektowane specjalnie przez inżynierów firmy AUTOPART. Elementy zostały wykonane nowatorską metodą FDM, czyli Fused Deposition Modeling. Jest to technologia osadzania topionego materiału, tzw. filamentu, z którego drukuje się model. Materiał nanoszony jest warstwowo, co pozwala uzyskać formę przestrzenną. Ta technologia jest najbardziej rozpowszechniona ze względu na dostępność ekonomiczną. Specjalnie zaprojektowane elementy są często trwalsze i wprowadzają nową jakość do samego procesu produkcyjnego. Dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu można uzyskać idealne kształty o pożądanych parametrach. W AUTOPART technika 3D posłużyła w dwojaki sposób. Po pierwsze, inżynierowie zaprojektowali to, czego nie mogli dostać na rynku. Po drugie, zastąpili szybko zużywające się drobne elementy (nakrętki, uchwyty, lejki) podobnymi elementami, tyle że ulepszonymi konstrukcyjnie i materiałowo.

- Technika druku 3D mocno weszła w życie wielu branż, np. medycyny czy budownictwa. Cieszy nas fakt, że mamy do tej technologii łatwy dostęp, a współpraca między naszymi inżynierami a drukarnią 3D WildCAD daje zadowalające efekty - podkreśla Mariusz Słowik.

Nowoczesna produkcja

Mielecki AUTOPART to firma specjalizująca się w przemysłowej produkcji wysokiej jakości akumulatorów do wszystkich typów pojazdów samochodowych, ciągników i maszyn rolniczych oraz do łodzi czy kamperów. Firma została założona w 1982 roku przez Jacka Bąka, inżyniera, ekonomistę i wizjonera. AUTOPART produkuje rocznie 2 mln sztuk akumulatorów, które dystrybuuje do ponad 40 krajów całego świata. Fabryka zajmuje 15 tys. mkw. i jest wyposażona w najnowocześniejsze systemy produkcyjne, stale wdraża innowacyjne rozwiązania, aby osiągnąć wymagane na świecie standardy jakości. Park maszynowy jest modernizowany na bieżąco, a dostawcy maszyn i urządzeń należą do światowych liderów wśród producentów sprzętu dla branży akumulatorowej.

Firma produkuje zarówno akumulatory dla masowych dystrybutorów, jak i promuje marki własne Galaxy. Za linię Gold otrzymała Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Najnowsza linia mieleckich akumulatorów to Galaxy EFB (Enhanced Flooded Battery), przeznaczona do samochodów z systemem START STOP. Akumulatory te posiadają trzykrotnie wyższą wytrzymałość cykliczną w porównaniu do akumulatorów konwencjonalnych oraz zwiększoną odporność na częste rozładowywanie przy utrzymaniu wydłużonej żywotności i wysokich parametrów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie