Awaryjne lądowanie na Okęciu. W samolocie był zespół...

  Awaryjne lądowanie na Okęciu. W samolocie był zespół Decapitated z Krosna

  Ewa Gorczyca

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Boeing wylądował na warszawskim Okęciu bez wysuniętego podwozia.

  Boeing wylądował na warszawskim Okęciu bez wysuniętego podwozia. ©Kadr z youtube

  W samolocie, który we wtorek w dramatycznych okolicznościach lądował na warszawskim lotnisku byli członkowie krośnieńskiej death metalowej formacji Decapitated.
  Boeing wylądował na warszawskim Okęciu bez wysuniętego podwozia.

  Boeing wylądował na warszawskim Okęciu bez wysuniętego podwozia. ©Kadr z youtube

  Założony w Krośnie zespół Decapitated to obok zespołów Vader, Behemoth i Acid Drinkers najbardziej popularna na świecie polska kapela grająca death metal. Muzycy wracali z trasy po USA, gdzie promowali swoją najnowszą płytę "Carnival is Forever". Trasę zakończyli 30 października koncertem w Springfield.

  We wtorek muzycy Decapitated wracali do Polski z Nowego Jorku. Ich samolot, Boeing 767 lecący z lotniska Newark, musiał lądować awaryjnie na warszawskim lotnisku Okęcie. Maszyna nie mogła wysunąć podwozia i lądowała "na brzuchu". Nikt z pasażerów nie ucierpiał.

  Jak udało nam się dowiedzieć, muzycy są w drodze powrotnej do domu.

  Grupa Decapitated powstała w 1996 roku w Krośnie, jej współzałożycielami byli bracia Witold i Wacław Kiełtykowie. Grupa nagrała 4 płyty, ale jej działalność przerwało tragiczne wydarzenie.

  29 października 2007 roku, podczas trasy koncertowej, zespół miał wypadek w Homlu na Białorusi. Auto wiozące muzyków zderzyło się z ciężarówką. Witold Kiełtyka zmarł w następstwie ciężkich obrażeń.

  W 2009 jego brat, gitarzysta Wacław Kiełtyka reaktywował Decapitaed. Muzyk do współpracy zaprosił basistę Filipa Hałuchę, pochodzącego z Mielca wokalistę Rafała Piotrowskiego oraz austriackiego perkusistę Kerima Lchnera.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (25)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (25) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo